Reklama
Reklama

Ta data wstrząśnie brytyjską rodziną królewską! Książę Harry wyciągnie największe działa

Książę Harry zapowiadał nadejście tego momentu od dawna, ale wielu fanów royalsów liczyło, że po śmierci Elżbiety II jednak zmieni zdanie. Nic z tych rzeczy. Książka ze wspomnieniami syna Karola III ukaże się już w styczniu pod tytułem "Spare". Czy brytyjska rodzina królewska ma czego się obawiać?

Książę Harry i reszta brytyjskiej rodziny królewskiej od dłuższego czasu pozostają w wyjątkowo chłodnych relacjach. Niektórzy widzą w tym zły wpływ Meghan Markle, inni dostrzegają w Harry'm jedynego członka royalsów, który nie boi się otwarcie mówić o problemach Windsorów.

Fakty są takie, że syn księżnej Diany i Karola III nie zrezygnował z publikacji swoich wspomnień. Wyczekiwane przez niektórych zakopanie topora wojennego nie nastąpiło nawet przy okazji pogrzebu Elżbiety II, dlatego fani nie mają już raczej na co liczyć. A przecież obecna "zimna wojna" jest niczym w porównaniu do otwartego konfliktu, który może nastąpić po premierze "Spare".

Reklama

Książę Harry napisał książkę. Kiedy premiera "Spare"?

Jak podaje brytyjski dziennik The Guardian, debiut wspomnień księcia Harry'ego zaplanowano na 10 stycznia. Pierwotnie książka miała ukazać się jeszcze w 2022 roku, ale wydawnictwo Penguin Random House przesunęło datę jej pojawienia się w sklepach ze względu na śmierć królowej. Wspomnienia obejmą okres całego życia jednego z możliwych następców brytyjskiego tronu - od dzieciństwa aż po czasy współczesne.

Według ekspertów zawartość "Spare" ma być bardzo obciążająca dla rodziny królewskiej i może doprowadzić do zerwania relacji między Harry'm a księciem Williamem i królem Karolem III. Jednocześnie po śmierci Elżbiety II panuje przekonanie, że to nie jest czas na wyciąganie brudów i kłótnie w rodzinie. To stawia Harry'ego w znacznie trudniejszej sytuacji niż jeszcze rok temu.

Brytyjska rodzina królewska wybroni się przed "Spare"?

Wtedy mógł przedstawiać się w roli odważnego bojownika o prawdę i ofiarę nadużyć wewnątrz rodziny królewskiej. Dzisiaj dla wielu jawi się bardziej jako mąciciel spokoju, który porzucił obowiązki i nie pomaga w naprawie złych elementów brytyjskiej monarchii. Bez względu jednak na to, jak oceniamy royalsów, jedno jest pewne - data 10 stycznia 2022 roku będzie wyjątkowa. Wspomnienia księcia Harry'ego ukażą się równocześnie w 16 różnych językach. W Polsce książka będzie dostępna nakładem wydawnictwa Marginesy.

Zobacz też:

Król Karol III usunął pamiątki po matce. Oburzenie w pałacu.

Meghan Markle paradowała po mieście bez stanika. Widać było za dużo?

Kochanka Pique nie wychodzi z domu. Boi się... Shakiry!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy