Reklama
Reklama

Rosyjska propaganda nie zna granic! Do czego jeszcze się posuną?

Propaganda Kremlowska nie zamierza się powstrzymać. Od trwającej wojny co rusz wymyśla nowe bajki, by usprawiedliwić agresję rosyjską. Teraz znowu przesadziła.

Wojna w Ukrainie wywołana niczym niesodowana agresją Rosji trwa już od ponad miesiąca. Choć śmiało, można powiedzieć, że Ukraińcy obronili stolice i wiele kluczowych miast, obecnie najcięższe walki trwają na wschodzie. Mariupol to miasto, które jest oblężona od miesiąca i są tam niesłychanie ciężkie warunki.

Aiden Aslin schwytany przez Rosjan

I to właśnie tam walczył brytyjski ochotnik Aiden Aslin. Mężczyzna od paru lat mieszka w Ukrainie i z tym państwem wiąże swoja przyszłość. Jego narzeczona również jest Ukrainką, więc nie zastanawiał  się długo, by dołączyć do obrony Ukrainy.

Reklama

Jednak nie wszystko poszło, bo jego myśli, bo obecnie przebywa w rosyjskiej niewoli. Dowiedzieliśmy się o tym z rosyjskich propagandowych mediów, które zdecydowały się w bezczelny sposób skomentować schwytanie Aidena. 

Rosyjska telewizja opublikowała nagranie, które pojawiło się w mediach. Widzimy na nim 28-latka, który ma podbite oczy i rozcięte czoło. Prezenterzy opisali go jako "nazistę walczącego dla Ukrainy".

Rodzina Aidena po zobaczeniu nagrania jest wyraźnie zaniepokojona i szybko skontaktowała się z mediami. 

Aiden Aslin przeprowadził się do Ukriany w 2018 roku. Wcześniej pracował jako opiekun społeczny w środkowej Anglii. Był także ochornikiem do walki z Państwem Islamskim w Syrii. 

Po przeprowadzce odbył w Ukrianie służbę wosjkową i wiedział, że kraj przygotowuje się do wojny. Od początku był gotowy walczyć w obornie Ukrainy, gdzie chciał budować przyszłość. Wiosną tego roku miał wziąć ślub.

Zobacz też:

Julia Wieniawa znów w kusej sukience. Wszystko prześwituje, trochę przesadziła?

Cristiano Ronaldo zaatakował po meczu autystycznego 14-latka! Jego rodzina nie przyjmuje przeprosin

Węże 2022: Wybrano najgorszy film i najgorszego aktora. Mamy listę zwycięzców

Potężna eksplozja nad Chersoniem. Media o uderzeniu w lotnisko
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: wojna Rosji z Ukrainą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy