Reklama
Reklama

"Rolnik szuka żony 8". Tajemnica pałacu Stanisława. Ojciec uczestnika: ani razu nie zwątpiłem w to przedsięwzięcie

Stanisław Pytlarz z "Rolnik szuka żony 8" w ostatnim odcinku delikatnie potraktował zaproszone dziewczyny, prosząc je jedynie o sprzątnięcie posadzki i włożenie cebuli do skrzynek. Niewiele przy tym mówił, ale za to widzowie znów mogli podziwiać jego piękny pałac i rozległy park zlokalizowany w Złotnikach Wielkich koło Kalisza. Sprawdziliśmy, jakie tajemnice kryje "dwór Stanisława". Mamy unikatowe zdjęcia!

Pałac Stanisława z "Rolnik szuka żony 8"

Budynek, który widzimy w programie "Rolnik szuka żony", ma 800 metrów powierzchni użytkowej i liczy sobie co najmniej 200 lat. Jego ostatnim przedwojennym właścicielem był ziemianin i wizjoner rolnictwa w Polsce Wojciech Wyganowski, który ze Złotnik Wielkich uczynił wzorcowy folwark i miejsce szkoleń dla agronomów.

Po II wojnie majątek przeszedł na własność Polski Ludowej - należał do Przedsiębiorstwa Hodowli Roślin Ogrodniczych, a w zabytkowych wnętrzach zorganizowano magazyny i biuro. Przez cały ten okres unosił się nad gospodarstwem duch dobrej pracy realizowanej w równym stopniu przez kadrę zarządzającą jak i wszystkich pracowników.

Reklama

Tuż po studiach rolniczych trafił tam ojciec Stanisława z "Rolnika", Marek Pytlarz. Najpierw kierował gospodarstwem, a po przemianach, w roku 1993, został jego dzierżawcą, następnie właścicielem. Dwór, który zamieniał się w ruinę, spędzał mu sen z powiek.

Ojciec Stanisława z "Rolnika": ani razu nie zwątpiłem

 Prace zaczęły się 16 lat temu - skuto tynki, wykonano repliki okien i drzwi, wymieniono podłogi i odtworzono układ pomieszczeń mieszkalnych. Wszystko to wymagało ogromnych nakładów finansowych, czasu i fachowców.

Mężczyzna czuwał nad remontem domu, natomiast park i ogród to domena jego żony, pani Danuty Pytlarz, która wkłada w jego wygląd mnóstwo serca i własnej pracy.

Państwo Pytlarzowie wraz z trójką synów przenieśli się do wyremontowanego dworu 10 lat temu, ale to Stanisław, najmłodszy z rodzeństwa, mieszka tu najdłużej i pewnie zostanie na stałe.

Spokojnie przejrzał 164 listy, które dostał od kandydatek. Jeśli któraś z nich okaże się tą jedyną, dołączy do klanu pracowitych ludzi, którzy wyznają tradycyjne wartości. Rodzina i zwyczaje wzmacniające więzi są dla państwa Pytlarzów bardzo ważne. 

To dzięki niemu i pani Danucie możemy zobaczyć, jak "pałac Stanisława" wyglądał przed i po remoncie. Zdjęcia robią wrażenie!

ZOBACZ TEŻ:

Kukiz wystartuje z list PiS? Polityk komentuje

Halejcio o związku z Tomaszem Barańskim

Rzadki widok! Buzek i Braciak razem na premierze

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama