Reklama

Reklama

Reklama

Robert Lewandowski tłumaczy się z decyzji o odejściu z Bayern Monachium. "Coś zgasło we mnie w środku"

Robert Lewandowski (34 l.) to jeden z najpopularniejszych zawodników piłki nożnej na świecie. Informacja o jego planowanym odejściu z klubu Bayern Monachium wstrząsnęła fanami futbolu. Sportowiec, choć zwykle skryty, skomentował powody swojej decyzji w najnowszym wywiadzie. Dlaczego Lewandowski chce odejść z Monachium?

Robert Lewandowski tłumaczy się z decyzji o odejściu z Bayern Monachium. "Coś zgasło we mnie w środku"

Robert Lewandowski związany był z klubem piłkarskim Bayern Monachium przez 8 sezonów. Napastnik dwukrotnie otrzymał tytuł najlepszego piłkarza świata FIFA The Best, a w 2020 roku zapisał się w historii piłki, gdy sięgnął po wszystkie możliwe trofea. Choć lista sukcesów jest bardzo długa, Lewy potrzebuje nowych wyzwań, dlatego zdecydował się opuścić Monachium jeszcze w tym roku. Decyzja wzbudziła mnóstwo mieszanych emocji wśród fanów futbolu.

W rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim dla Onetu sportowiec przyznał, że za decyzją nie stoją pobudki finansowe. Zaznaczmy, że Robert Lewandowski w Niemczech otrzymuje wypłatę w wysokości 20 mln euro za jeden sezon, co czyni go najlepiej opłacanym zawodnikiem w Bundeslidze. Podczas rozmowy napastnik zasugerował transfer do hiszpańskiej drużyny, jednak nie mówił o Barcelonie wprost.

Reklama

Robert Lewandowski nie kryje, że zdaje sobie sprawę z tego, iż jego odejście z niemieckiego klubu wzbudza ogromne emocje. Poświęcił dla drużyny z Monachium wiele lat własnego zdrowia, często grał mimo kontuzji.

Kontrakt zawodnika wygasa w czerwcu przyszłego roku, dlatego fani piłki mają uzasadnione obawy, że niemiecki zespół będzie naciskał, aby Robert pozostał w Bayernie jeszcze przez kolejne 12 miesięcy. Piłkarz zapewnia jednak, że siłą nie będą go trzymać w Monachium, a jego decyzja, choć kontrowersyjna, zostanie uszanowana.

Zobacz też:

Lewandowscy brylują na czerwonym dywanie. Na szyi Ani masywna kolia z brylantami!

Joanna Opozda zdradziła sekret pięknej sylwetki. Będziecie zaskoczeni jej wyznaniem

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy