Reklama
Reklama

Robert Lewandowski "prześwietlony" przez Hiszpanów. Wzięli się za jego majątek. Dom za 7 milionów to dopiero początek

Wciąż nie milkną plotki po transferze Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium do FC Barcelony. Lewandowski wzbudza emocje nie tylko jako sportowiec, lecz także jako biznesmen. Jego liczne inwestycje i kontrakty reklamowe, przynoszą często większe zyski niż sukcesy piłkarskie. Zawsze kiedy w grę wchodzą duże pieniądze, pojawia się mnóstwo tematów do spekulacji. Teraz, w hiszpańskich mediach, modne stało się plotkowanie na temat dorobku polskiego piłkarza.

Od Matiza do Maybacha

Za finanse "Lewego" wziął się tym razem sportowy magazyn AS. Hiszpańscy dziennikarze  próbowali wyliczyć, ile może wynosić majątek nowego nabytku "Dumy Katalonii". Nie było to łatwe, ale szacunki robią wrażenie!
Najdroższa jest na pewno luksusowa willa na Majorce, której wartość liczona jest na około 3,5 miliona euro. To dużo więcej niż dom w Warszawie, który Lewandowscy kupili za 7 milionów złotych.

Poza nieruchomościami sportowiec ma też imponującą kolekcję samochodów. Piłkarz, który na początku swojej kariery na treningi jeździł na treningi Daewoo Matizem pożyczonym od własnego ojca, trzyma teraz w garażu takie modele jak Mercedes-Benz Maybach S 560, Porsche 911 Speedster, czy Ferrari F12 Berlinetta.

Reklama

Dla marki Lewandowskiego niezwykle ważny jest numer 9, który od lat nosi na koszulce. Nie ustają więc starania o to, żeby i w nowym klubie wybiegał na boisko z "dziewiątką".

Inwestycje Lewandowskich

To jednak tylko dobra, które posiada - prawdziwe pieniądze kryją się w inwestycjach, kontraktach i firmach generujących ciągle nowy zysk.

Lewandowski reklamował produkty takich korporacji jak Nike, Procter & Gamble, 4F czy Huawei. Niedawno w stolicy Polski otworzył świetnie prosperującą restaurację Nine's.

Wspólnie z żoną Anną, prowadzą też inne przedsiębiorstwa, w tym gastronomiczne Foods by Ann, czy PR-owe Store9.

Jak się można domyślić, każda z tych inwestycji przynosi ogromne zyski.

Według magazynu AS, lepiej od Lewandowskiego zarabiali tylko Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar. Jeśli te wyliczenia są zgodne z prawdą, to Robert zajmuje obecnie czwarte miejsce na liście najlepiej zarabiających piłkarzy!

W zeszłym roku magazyn "Forbes" umieścił Polaka na szóstym miejscu tej listy, z zarobkami rzędu 35 milionów rocznie.

Czy w tym roku piłkarz pobije swój ubiegłoroczny rekord?

Zobacz też:

Robert Lewandowski kontra astrologia? TikTokerka przeanalizowała jego horoskop

Anna Lewandowska ujawnia, co pozwala jeść córkom

Klara i Laura Lewandowskie w barwach FC Barcelony. Hit na Instagramie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Robert Lewandowski | Anna Lewandowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy