Reklama
Reklama

Rafał Zawierucha poleciał z Żyłą. "Nie było łatwo"

Rafał Zawierucha (37 l.) dostał propozycję nie do odrzucenia. Musiał przełamać swój lęk i polecieć w tunelu aerodynamicznym. Było warto. Aktorowi, który zagrał w hicie Quentina Tarantino, towarzyszył znany skoczek narciarski.

Rafał Zawierucha wziął udział w reklamie

Rafał Zawierucha ma na swoim koncie rolę w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood". To jak na razie największe osiągnięcie aktora. Kolejne filmy, w których zagrał “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", "Gierek", "Niewidzialna wojna" czy "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle" nie cieszyły się popularnością. Zaczęto wręcz mówić, że Zawierucha przynosi pecha kolejnym produkcjom. Teraz aktor zdecydował się na udział w reklamie. Aktor został twarzą kampanii jednego z kanałów filmowo-serialowych. Zawierucha wciela się w postacie, symbolizujące promowane pasma filmowe i przeprowadza widzów przez wiosenną ramówkę kanału.

Reklama

Rafał Zawierucha musiał pokonać lęk

Udział w tej kampanii nie był dla niego łatwy. Dlaczego? Jedna z kreacji wymagała nie lada poświęcenia. Rafał Zawierucha otwarcie mówi, że ma lęk wysokości, tymczasem wymagano od niego, by wziął udział w locie w tunelu aerodynamicznym.

Argumentem, który pomógł aktorowi podjąć decyzję był, fakt, że w scenie towarzyszyć miał mu znany sportowiec. Chodziło o skoczka narciarskiego Piotra Żyłę. To zadziałało. Zawierucha postanowił przełamać lęk, bo chciał wystąpić z Żyłą. Mimo to stres był duży.

"Nie było łatwo. To były ogromne emocje. Poczułem, co to znaczy walczyć o to, żeby zostać mistrzem. Piotrek wszedł od razu w tunel i zaczął latać. Dla mnie to było przełamanie kolejnych granic, ponieważ mam lęk wysokości, a jednak dałem radę. Bałem się takich lotów, ale poszedłem na żywioł i się udało. Myślę, że kolejnym razem pójdzie mi jeszcze lepiej. Jestem bardzo zadowolony. Rozmawialiśmy nawet z Piotrem, że te ograniczenia są tylko w głowie" - mówił Zawierucha w rozmowie z Super Expressem.

Rafał Zawierucha - kariera i życie prywatne

Rafał Zawierucha urodził się 12 października 1986 roku w Krakowie. W 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Występował w teatrach warszawskich: Współczesnym, Och-Teatrze, IMKA i Capitol, a także Teatrze Telewizji.

Prowadził telewizyjny cykl Canal+ Discovery Polska filmowa. Zagrał między innymi w filmach: "Jack Strong", "Bogowie", "Wkręceni", "Obywatel" i "Miasto 44". Znany jest również z serialu Przepis na życie czy Siła wyższa. W 2012 roku za rolę w filmie "Księstwo" Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do Złotej Kaczki dla najlepszego aktora. Na łamach "Filmu" tak pisał wtedy o nim krytyk Łukasz Maciejewski: "Ma w sobie jasność, wdzięk i entuzjazm wiecznego dziecka. Sympatia od pierwszego wejrzenia".

22 października 2022 roku Rafał Zawierucha wziął ślub z Beatą Wiśnicką.

Zobacz też:

Rafał Zawierucha po ślubie! Pokazał zdjęcie z żoną

Rafał i Grzegorz Zawierucha pochodzą z wyjątkowej rodziny! Czego nauczyli ich rodzice?

Rafał Zawierucha: Nieznane fakty wychodzą na jaw. Aż trudno uwierzyć

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Zawierucha | Piotr Żyła
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy