Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Rafał Zawierucha: Nieznane fakty wychodzą na jaw. Aż trudno uwierzyć

Rafał Zawierucha (32 l.) ma 23 braci i sióstr, a jego rodzice w tej kwestii nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa...

Zawsze z determinacją dążył do wytyczonego celu. Mawiał, że nawet gdyby miał zamiatać chodniki, to przed teatrem! W końcu dopiął swego i zagrał w produkcji "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino.

Reklama

Przez kilkanaście lat był najmłodszy w rodzinie. Mama, krawcowa, pracowała w domu i zajmowała się czwórką dzieci. Tata, organista, żeby utrzymać swoją gromadkę, dorabiał za granicą. - Kiedy wracał po półtorarocznej nieobecności, nie poznawałem go. Wyganiałem własnego ojca, tłumacząc, że to mój dom i mieszkam tam z mamusią - wspominał aktor.

Państwo Zawieruchowie uwielbiali dzieci. Mieli w sobie tak duże pokłady miłości, że wystarczyło jej także dla niechcianych i opuszczonych. Przez całe lata brali na weekendy, wakacje i ferie maluchy z sierocińca, żeby zaznały trochę ciepła. - A może założycie rodzinny dom dziecka? - podpowiedział im ksiądz.

Czuli, że to decyzja dotycząca wszystkich, zapytali więc swoje pociechy. Córki były już prawie dorosłe, za chwilę miały wyfrunąć z domu, najważniejsze było, co myślą synowie. Zmianę najbardziej przeżył najmłodszy - Rafał.

Piętnastolatek przechodził okres buntu. - Ale łaskawie wyraziłem zgodę - wspomina dziś ze śmiechem. Nawet pomagał ojcu przy dobudowywaniu pokoi, nosił cegły, ciął belki. Ciężka praca nie była mu obca - potrafił przerzucić tonę węgla.

Rodzice cieszyli się, że jest gotowy otworzyć serce dla nowego rodzeństwa. Maria Zawierucha dobrze pamięta wzruszającą scenę, która rozegrała się pod ich dachem, gdy przywieźli 4-letniego chłopca. Miał z nimi zamieszkać na stałe, ale musiał jeszcze na krótko wrócić do domu dziecka. 

- Uczepił się męża za nogawkę spodni i prosił: "Tatusiu, nie oddaj mnie" - wspomina.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Dowiedz się więcej na temat: Rafał Zawierucha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje