Reklama
Reklama

Rafał Brzozowski o disco polo na Eurowizji. Jest zwolennikiem?

Rafał Brzozowski (41 l.) po własnych doświadczeniach w konkursie Eurowizji 2021 wie już, jak typować przyszłych reprezentantów Polski. Piosenkarz ma już faworytkę! Postawił na disco polo?

Rafał Brzozowski o disco polo na Eurowizji. Jest przeciwny?

Wokalista reprezentował Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się w 2021 roku. Zaśpiewał tam swoją piosenkę "The Ride" (posłuchaj!). Niestety, nie zdobył nią serc Europejczyków i ostatecznie uplasował się na 14. miejscu. Czy wciąż śledzi informacje o wydarzeniu, na którym tak bardzo chciał niegdyś wystąpić? Okazuje się, że nie.

"Ja absolutnie nie mam. Teraz zajmuję się swoją płytą i całkowicie się wyłączyłem z tematu eurowizyjnego jeżeli chodzi o dużą Eurowizję. Na pewno za chwilę ten temat powróci, bo będziemy znać jakiś kandydatów. Ale nie wiem jeszcze nic. Z nikim nie rozmawiałem. Nie mam pojęcia, może na bieżąco będziemy komentować coś później, jeżeli dojdzie do jakiegoś wyboru. Rzeczywiście, pewnie to odbędzie się w formie takiego konkursu, jak ten przy Eurowizji Junior" - zdradził w rozmowie z Jastrząb Post.

Reklama

Dziennikarka postanowiła dowiedzieć się, co wokalista uważa na temat wysłania na Eurowizję wykonawców disco polo. Brzozowski nie wahał się ani chwili i krytycznie skomentował sprawę.

"Nie, ja myślę, że nie. Nurt disco-polo absolutnie nie. Zresztą, to nie jest chyba taka muzyka, która tam się odnajduje. Tu chodzi pewnie też o popularność i taką rytmizację tego utworu i były takie występy, troszeczkę pastisz. Ale to nie chodzi o to, aby robić pastisz z muzyki disco-polo. To jest pewien gatunek, który dobrze się ma na swoim rynku i myślę, że eurowizyjne piosenki są zupełnie inne. Także ja bym absolutnie nie był za tym, żeby repertuar takiej muzyki był na tych konkursach promowany" - argumentował.

Rafał Brzozowski typuje, kto powinien pojechać na kolejną Eurowizję

Rafał Brzozowski wytypował już swoją faworytkę. Jego zdaniem Polskę powinna reprezentować Roksana Węgiel.

"Roksana to jest dobry pomysł. Trzeba ją namówić, żeby wystartowała. Ma doświadczenie, świetnie śpiewa, ma fajny repertuar. Jest na czasie jeśli chodzi o muzykę. To jest dobra kandydatura. Myślę, że Roksana Węgiel mogłaby spróbować wystartować. Bo to jest też kwestia piosenki, żeby była dobra piosenka. Czasami te piosenki są super, ale nie w tym czasie, jak jest konkurs" - przyznał szczerze Brzozowski.

Myślicie, że trafnie wytypował reprezentantkę?

Zobacz też:

Rafał Brzozowski zaskoczył zdjęciem z noworodkiem! "Nasza dziewczynka skradła serca całej rodziny"

Rafał Brzozowski opowiedział, co zrobiła z nim choroba. Wirus zostawił po sobie ślad! "To już trwa ponad rok"

Przejmujący wpis Magdaleny Stępień po śmierci synka! "Każdy dzień jest dla mnie morzem łez"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Brzozowski | Roksana Węgiel | "Eurowizja"
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy