Reklama

Reklama

Reklama

Radek Pestka z "Top model" zdaje maturę. "Nie wiedziałem, jak wyglądają arkusze, bo nigdy nawet nie miałem matury próbnej"

Zwycięzca 5. edycji "Top Model" Radosław Pestka (25 l.) postanowił przystąpić do matury. Model nie zadawał jej w wiek 19 lat, gdyż udał się na casting do programu. Po 6 latach stwierdził, że powinien podjeść do egzaminu dojrzałości. Ma już plany na studia.

Kiedy rozpoczęły się castingi do piątej edycji "Top Model" Radek miał 19 lat. Uczył się wtedy w liceum zaocznym i był tuż przed maturą. W dniu, w którym miał do niej przystąpić, odbywał się casting do jego wymarzonego programu. 

W tamtym momencie nauka zeszła na inny tor i zrezygnował z egzaminu dojrzałości. Teraz postanowił sięgnąć po dyplom.

Radosław Pestka o przystąpieniu do matury

Wiele osób nie wierzyło, że po tym, jak Radek przerwał naukę będzie w stanie do niej wrócić. Sam model w rozmowie z portalem dziendobry.tvn.pl przyznał, że miał wątpliwości, czy podoła temu wyzwaniu. Radek aż do dnia matur nie powiedział swoim bliskim, że zamierza do niej podejść. 

Reklama

W tym momencie Radek ma za sobą trzy egzaminy z podstawy, czyli język polski, matematykę i język angielski. Dzisiaj, 7 maja, przystąpił do rozszerzenia z języka obcego.

Chłopak nie przejmuje się za bardzo wynikami egzaminów, podchodzi do nich raczej z dystansem.

Model najbardziej stresował się polskim, gdyż na egzaminie pojawiła "Lalka". Pestka bardzo przejmował się, że popełni błąd kardynalny, co od razu zdyskwalifikuje jego pracę na drodze oceniania. 

Zwycięzca 5. edycji "Top model": Jak się przygotowywał?

Przez to, że Radek Pestka nagle przerwał swoją naukę w szkole średniej, nie miał nawet okazji, aby napisać maturę próbną. Wszystkie sprawy związane z egzaminem dojrzałości były dla niego nowością.

Model wyznał, że do swoich przygotowań maturalnych sięgnął do materiałów dostępnych w Internecie. Radek przyznał też, że dopiero podczas nauki, pierwszy raz zetknął się z arkuszami maturalnymi.

Radek Pestka chce pójść na studia!

Aspiracje młodego modela nie kończą się na uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Radek Pestka planuje aplikować na studia. Chłopak ma już kilka ciekawych pomysłów, które przy odrobinie pomyślności, być może uda mu się wcielić w życie.

Model zaznaczył, że często narzuca się uczniom myślenie o studiach przez pryzmat uzyskania pracy. On sam również rozważa podjęcie nauki pod takim kątem, jednak jego główny pomysł na studia wiąże się z jego zainteresowaniami.

Radek Pesta przerwał "tradycyjną" szkołę w wiek 18 lat ze względów prywatnych. Model miał trudną sytuację zarówno życiową, jak i materialną. Tym bardziej cieszy widok jego zapału, do tego, by uzyskać wyższe wykształcenie. 

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Radosław Pestka | Top model

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »