Reklama
Reklama

"Przygotuj niespodziankę, dzisiaj Dzień Matki" - Premier Morawiecki musiał przypomnieć dzieciom o święcie

26 maja to wyjątkowy dzień - święto wszystkich mam - Dzień Matki. Z tej okazji politycy złożyli życzenia swoim mamom i postanowili przypomnieć wszystkim o święcie.

Premier przypomina dzieciom o Dniu Matki

Premier Mateusz Morawiecki jako jeden z pierwszych zamieścił dzisiaj w mediach społecznościowych wpis związany z Dniem Matki. Był to list, jaki polityk zostawił swoim dzieciom. Ojciec przypomina w nim Ignacemu i Magdzie, żeby pamiętali o złożeniu życzeń mamie.

"Ignaś, musiałem wyjść wcześniej, zostawiłem pieniądze na kwiaty dla Mamy - ukochaj ją mocno. Madzia, jak wrócisz to przygotuj jakąś miłą niespodziankę - dziś 26 maja - Dzień Matki!" - poinstruował swoje latorośle premier.

Reklama

Politycy składają życzenia

Prezydent Andrzej Duda nie musiał zapewne przypominać swojej córce Kindze o święcie. Za to złożył na ręce kobiet życzenia: 

"Życzymy Paniom wiele spokoju, radości, szczęścia i miłości. Niech w rodzinnych domach rozbrzmiewa dziecięcy śmiech, a relacje między najbliższymi niech wypełnia wzajemna życzliwość, wdzięczność i szacunek" - napisała prezydent.

Anna Zalewska była minister Edukacji Narodowej, a obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego przypomniała wszystkim obserwującym jej konto na Twitterze, by nie zapomnieli złożyć życzeń swoim mamom:

"Pamiętajcie o swoich mamach, nie tylko od święta, ale każdego dnia. Pamiętajcie o tych, które macie szczęście mieć na co dzień, ale i tych, które pozostały w Waszych sercach" - nprzypomniała Zalewska.

Życzenia byłego premiera Donalda Tuska dla mam były krótkie: "Wszystkim Mamom pociechy z pociech i samych lepszych dni"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył życzenia podczas otwarcia Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet. 

O święcie pamiętał także Władysław Kosiniak-Kamysz, były minister pracy i polityki społecznej, a obecnie przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, podziękował matkom za troskę.

"Z okazji Dnia Matki składam najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Mam. Dziękujemy za Waszą troskę i zrozumienie. Życzę, aby miłość którą dajecie zawsze do Was wracała. Bądźcie szczęśliwe, radosne i zawsze dumne ze swoich dzieci".

Robert Biedroń lider Lewicy nie omieszkał przy okazji Dnia Matki przypomnieć o konkretnych propozycjach, jakie jego ugrupowanie ma dla matek. 

"Drogie Mamy! Oprócz życzeń, mamy także dla Was konkretne rozwiązania!" - napisał Biedroń.

Dzień Matki w Polsce i na świecie

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. Jesteśmy jedyni, którzy wybrali tę datę na świętowanie ze swoimi mami. W większości państw świata Dzień Matki obchodzony jest 8 lub 21 marca albo też w drugą niedzielę maja - wtedy święto obchodzą mamy w USA, Kanadzie, Ukrainie, Niemczech, Włoszech i w Chinach. Natomiast we Francji i Szwecji Dzień Matki świętuje się w ostatnią niedzielę maja.

Zobacz też:

Gwiazda "Barw szczęścia" w Dzień Matki obwieściła radosną wiadomość

Oliwia Bieniuk tęskni za mamą. Widok grobu Przybylskiej rozdziera serce

Polsat SuperHit Festiwal 2023 do niedzieli w Sopocie

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama