Reklama
Reklama

Poruszający koncert w Uniejowie "Artyści przeciwko wojnie". Ze sceny wybrzmiało jedno przesłanie

W ramach Earth Festival 2022 w Uniejowie odbył się koncert "Artyści przeciwko wojnie". Polscy wykonawcy chcieli w ten sposób upamiętnić ofiary wojny w Ukrainie. Na scenie mogliśmy zobaczyć: Krzysztofa Zalewskiego, Monikę Brodkę, Kasię Nosowską, Dodę, Grubsona, Siostry Przybysz, Natalię Szroeder, Maćka Maleńczuka, Kasię Kowalską, Małgorzatę Ostrowską, Julię Wieniawę, Andrzeja Piasecznego, Michała Szpaka. "Stop wojnie" - to hasło, które przewijało się przez wszystkie piosenki...

Earth Festival 2022: Artyści przeciwko wojnie

20 sierpnia w ramach Earth Festival 2022 odbył się koncert "Artyści przeciwko wojnie". Na scenie w Uniejowie pojawiło się wiele gwiazd, które zaśpiewały utwory o wolności. Koncert miał upamiętnić ofiary wojny w Ukrainie, dlatego pomiędzy piosenkami prezentowane były poruszające nagrania, na których ukraińskie dzieci mówiły o wojnie. 

"Dzisiaj w obliczu wojny ukraińsko-rosyjskiej przedstawimy państwu najważniejsze protest songi. Wspólnie powiemy światu 'stop war' - 'stop wojnie'" - powiedzieli prowadzący Paulina Sykut-Jeżyna oraz Cezary Łukaszewicz.

Reklama

Z utworów wybrzmiało jedno ważne przesłanie

"Nigdy więcej wojen" - krzyczał ze sceny Grzegorz Hyży, który zaśpiewał "Sunday Bloody Sunday" zespołu U2. Podobne hasła przewijały się przez cały koncert. Maciej Musiałowski powiedział: "Zacznijmy robić rakiety latające w kosmos, a nie te, które w nas uderzają". 

"Oczywiście całym sercem jestem za Ukrainą i za Ukraińcami, i mam nadzieję, że możliwie szybko ta wojna się skończy. Bo przecież nie może to wiecznie trwać, cierpią przecież niewinni ludzie, wielu zginęło, pozostawili rodziny, dzieci" - mówiła w rozmowie z Interią Kasia Kowalska.

Wszyscy artyści, którzy pojawili się na scenie byli ubrani na czarno. Zobaczcie, jak się prezentowali. 

***

Zobacz też:

Earth Festival 2022. Nieziemskie kreacje gwiazd. Koronki, dekolty i zwierzęce motywy

Pierwsze słowa Zalewski wygłosił w swoim stylu. "Jesteśmy różnej orientacji, ale..."

Earth Festival 2022 Uniejów. Krzysztof Zalewski i przyjaciele: Cztery żywioły [RELACJA, TRANSMISJA]






pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Earth Festival Uniejów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy