Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Polskie akcenty na ślubie Kate i Williama

Na dzisiejszej uroczystości ślubnej księcia Williama i Kate Middleton nie zabraknie polskich akcentów, i wcale nie chodzi tu o obsługę weselnych gości.

Oto Lindka Cierach, polska projektantka z Londynu, uszyła suknię dla mamy panny młodej Carole Middleton. W jej kreacji na ślubie pojawi się też księżna Yorku Sarah Ferguson (51 l.).

Reklama

Lindka Cierach jest córką angielskiej arystokratki i polskiego oficera z armii gen. Andersa. Nie mówi po polsku, ale w wywiadach podkreśla swoje polskie korzenie.

Stylowe stoły i komody spod Łodzi

Kreacje Lindki Cierach to nie koniec polskich akcentów. W hotelu Stafford w Londynie, w którym zatrzymają się goście weselni książęcej pary, stoją już nowe meble, przygotowane na ich przyjazd. Zostały wykonane w pracowni w... podłódzkim Tuszynie!

Twórcą mebli jest Dariusz Bergier. Jego Pracownia Konserwacji Zabytków i Renowacji Mebli Stylowych zatrudnia tylko kilku pracowników, ale swoje meble robi z wyjątkową rzetelnością i pietyzmem.

- Jakiś czas temu zgłosiła się do mnie irlandzka firma z zamówieniem. Dopiero niedawno dowiedziałem się, dla kogo będą wykonane - mówił Dariusz Bergier w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Sprawdź raport specjalny na temat ślubu Kate i Williama

AS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje