Reklama
Reklama

Polska aktorka wzięła ślub kościelny na krótko przed śmiercią męża. Dramatyczne okoliczności ceremonii

Choć niektórzy twierdzą, że miłość z wiekiem "traci na jakości", a ludzie się od siebie oddalają, Halina Kowalska udowodniła, że to nieprawda. Kobieta wzięła ślub z mężczyzną, z którym była związana od 64 lat!

Kim jest Halina Kowalska?

Halina Kowalska (83 l.) to aktorka teatralna i filmowa. Znana jest przede wszystkim dzięki rolom w filmach, takich jak "Nie lubię poniedziałku", "Nie ma róży bez ognia" czy "Sanatorium pod Klepsydrą". Wystąpiła także w serialu "Alternatywy 4"

Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Była też aktorką na wielu teatralnych scenach, m.in. w Kaliszu i Warszawie. 

Jak się okazuje, nie tylko jej życie zawodowe było ciekawe. Halina skrywała przed wszystkimi ogromny sekret! Wzięła ponowny ślub z miłością swojego życia! Niestety, historia jest smutniejsza niż mogłoby się wydawać. 

Reklama

Halina Kowalska wzięła ślub z umierającym partnerem

Halina wzięła ślub z aktorem Włodzimierzem Nowakiem (†80 l.) chwilę przed jego śmiercią. Był to ślub kościelny. Jak informuje "Super Express", ukochany aktorki wiedząc, że nie zostało mu dużo czasu (zakładano, że przeżyje kilka miesięcy), zdecydował się na ceremonię, a także sakrament komunii i namaszczenie chorych.  

Nie był to pierwszy ślub zakochanych. Para spędziła ze sobą 64 lata. 

Jak Halina Kowalska poznała męża?

"Mieliśmy prawie po 18 lat, kiedy się poznaliśmy. Zaczepił mnie, jak szłam z koleżanką po ulicy i zapytał, czy może dołączyć. Zgodziłam się. Usiedliśmy w parku na ławeczce i staliśmy się parą. Ja mu od razu powiedziałam "Nie dotkniesz mnie, chyba że zostanę twoją żoną". Szybko się oświadczył. Dwa miesiące brakowało do tych 18 lat, więc musieliśmy zaczekać. Byłam w niego zapatrzona i całe życie byłam mu wierna" - powiedziała Halina w programie "Gwiazdy w Skolimowie". 

W marcu Włodzimierz trafił do szpitala i zmarł. To był ogromny cios dla aktorki. Spędzone razem życie, pomimo wzlotów i upadków, sprawiło, że dziś Pani Halina nie jest tą samą osobą. 

"To był dla mnie szok. Lekarz przyszedł do Włodka i powiedział do mnie "Pani Halino, zbadałem go. Prawdopodobnie on się kończy i musi być pani na to przygotowana". Mąż pojechał do szpitala, a ja rano dzwoniłam do niego o 7, o 7:30, godzinę później i tak kilka razy. Już wiedziałam, co się stało, bo nie było takiej możliwości, żeby ode mnie nie odebrał telefonu". 

Halina Kowalska wzięła ślub kościelny

Jak dowiedział się "Super Express", 3 listopada 2021 roku, małżonkowie wzięli ślub kościelny, którego udzielił im zaprzyjaźniony ksiądz. Pobrali się w domu opieki aktora w Skolimowie, cztery miesiące przed jego śmiercią. Halina przeprowadziła się tam dla męża

Świadkiem była zaprzyjaźniona pielęgniarka, która pracuje w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Według informacji "Super Expressu" aktor zapragnął ślubu kościelnego, gdy jego organizm niemal przestał funkcjonować. 

Warto przypomnieć, że Halina była ogromnym wsparciem dla swojego męża, a on dla niej. Całe życie porównywano ją do francuskiej piękności Brigitte Bardot, dlatego mogła liczyć na wiele ról w filmach z wątkiem miłosnym. Ponieważ miała opory przed scenami łóżkowymi, angażowano do nich jej męża. To tylko jeden z wielu przykładów tego, jak piękna i szczera relacja ich łączyła.

Pani Halinie życzymy dużo siły!

Czytaj też:

Polska Brigitte Bardot ma nagrobek za życia. Zrobiła to po śmierci męża

Halina Kowalska: Dlaczego straciła szansę na dziecko?

Przydatna karta w portfelu seniora 60+. Działa i u lekarza, i u fryzjera. Jak ją wyrobić?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Halina Kowalska | Włodzimierz Nowak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy