Reklama
Reklama

Nergal przekazał smutne wieści. Jego ojciec walczy z rakiem. "Stworzył legendę"

Nergal (45 l.) pokazał na Instagramie zdjęcie z rodzicami za kulisami koncertu. Muzyk podzielił się smutną wiadomością odnośnie stanu zdrowia swojego taty. Okazuje się, że Zenon Darski choruje na raka. "Trzymamy za niego wszystkie kciuki, bracie" - piszą zatroskani fani.

Nergal, a właściwie Adam Darski, jest współzałożycielem kultowego zespołu deathmetalowego "Behemoth". Polska grupa wkrótce pojawiła się w prestiżowym zestawieniu Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.

Zrobiło się o nim głośno w 2008 roku, po tym, jak podczas koncertu zniszczył egzemplarz biblii, a poseł Ryszard Nowak oskarżył go o obrazę uczuć religijnych. Rok później wokalista związał się z Dodą

Reklama

Nergal przeszedł chemioterapię

W 2010 roku zdiagnozowano u niego białaczkę. Artysta na jakiś czas zrezygnował z koncertowania i skupił się wyłącznie na leczeniu. 

Nergal musiał przejść chemioterapię oraz operację przeszczepu szpiku, która zakończyła się pomyślnie. Rabczewska cały czas wspierała swojego partnera, nagłaśniając sprawę z szukaniem dawcy szpiku, jednak po wszystkim Adam rozstał się z piosenkarką. 

Zenon Darski choruje na raka

Muzyk jest synem Ireny i Zenona Darskich. Jego ojciec pracował w Stoczni Gdańskiej jako technolog budowy okrętów, a matka pracowała w fabryce. To właśnie oni podarowali mu pierwszą gitarę z okazji komunii świętej, natomiast pasją do heavymetalu zaraził go starszy brat, Paweł. 

Nergal opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z rodzicami i podzielił się smutną wiadomością odnośnie stanu zdrowia swojego taty. Okazuje się, że teraz to on potrzebuje wsparcia i leczenia.

Dumny tata pozuje w koszulce zespołu za kulisami koncertu na stadionie w Gdańsku i podpiera się laską, natomiast syn przebrany w swój sceniczny look i kapelusz czuje obejmuje rodziców. 

"Stworzyli LEGENDĘ. Trzymamy za niego wszystkie kciuki, bracie",

"Najlepsze życzenia dla twoich wspaniałych rodziców i całej siły na świecie dla twojego taty we wszystkich nadchodzących bitwach!" - komentują fani.

Zobacz też:

Nergal znów przed sądem. Pokrzywdzony chce wypędzić z niego szatana

Margaret została zgwałcona jako dziesięciolatka. Od psychiatry usłyszała: "Takie wrażliwe te nastolatki"

Sara James przed występem w "Mam talent" w USA: To dzieje się naprawdę!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nergal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy