Reklama
Reklama

Nergal pokazał zdjęcie po chemioterapii. Minęło już 10 lat

Nergal (45 l.) to jeden z bardziej znanych muzyków w Polsce. Lider metalowego zespołu Behemoth parę lat temu zmagał się z ciężką chorobą. Dopiero teraz postanowił pokazać, jak przebiegała chemioterapia, której się poddał.

Nergal o chorobie poinformował w 2010 roku. To właśnie wtedy zdiagnozowano u niego białaczkę. Mężczyzna na jakiś czas musiał zrezygnować z koncertowania i skupić się na leczeniu. Właśnie w tym czasie poddał się chemioterapii, a także przeszedł operację przeszczepu szpiku.

Nergal pokazał zdjęcie z czasów chemioterapii

Parę godzin temu Nergal na swoim instagramowym koncie udostępnił zdjęcie z 2010 roku. Mężczyzna na fotografii nie ma brwi oraz włosów. Muzyk postanowił dodać poruszający opis, w którym wyjaśnił, że jest to czas, w którym chodził na chemioterapię, a także był 10 kilogramów grubszy.

Reklama

Pod zdjęciem w sekcji komentarzy pojawiło się dużo słów wsparcia dla Adama Darskiego. Większość gratulowała wyjścia z choroby i determinacji w leczeniu.

Nie poznałem cię! Dobrze, że wygrałeś tę bitwę

Jesteś inspiracją

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - pisali wspierający fani.

Adam Darski - życie prywatne i kariera

Adam Michał Darski urodził się 10 czerwca 1977 roku w Gdyni. Nergal znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Behemoth, którego był współzałożycielem. W zespole pełni funkcję głównego kompozytora, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów. Okazjonalnie tworzył także jako basista, perkusista i keyboardzista.

Nagrał dziesięć albumów studyjnych. Po 2002 roku działalność zespołu spotkała się z dużym zainteresowaniem na amerykańskim rynku muzycznym. W efekcie przewodzony przez Darskiego zespół był pierwszym w historii polskiej muzyki rozrywkowej, którego nagrania trafiły na listę Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.

Był członkiem zespołów Damnation, Mastiphal i Wolverine. Muzyk gościł ponadto m.in. na płytach takich zespołów jak: Root, Hermh, Sweet Noise, December's Fire, Vader, Mess Age, Frontside i Hefeystos. Okazjonalnie dawał występy sceniczne wraz z zespołami Times New Roman.

Ma starszego brata, który jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Jego pierwszą dziewczyną była Celina, która pojawiła się gościnnie na drugiej płycie Behemotha pt. "Grom". Od 2009 roku był związany z wokalistką popową Dodą. 1 stycznia 2010 roku para zaręczyła się. W marcu 2011 Darski zakończył związek z piosenkarką.

Od 2014 roku jest współwłaścicielem salonu fryzjerskiego.

Zobacz też:

Nergal znów uderza w rodaków: "Polska mnie boli"

Doda na zdjęciu z Nergalem. Fani bronią piosenkarki: "Wykorzystałeś ją!"

Nergal kolejny raz stanął przed sądem. Tym razem chodzi o znieważenie godła

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nergal | Doda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy