Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Monika Kuszyńska stanęła na nogi! To cud?

Monika Kuszyńska (37 l.) mijający rok może z powodzeniem nazwać przełomowym. W lutym wokalistka została mamą, niedawno pierwszy raz od wypadku stanęła na nogi. Pomógł jej w tym specjalny szkielet.

Była wokalistka Varius Manx, która od 11 lat porusza się na wózku inwalidzkim, w Ośrodku Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu "Anthropos" w szpitalu w Busku-Zdroju skorzystała z egzoszkieletu i stanęła na własnych nogach.

Reklama

Egzoszkielet to urządzenie, za pomocą którego pacjent - oprócz pionizacji - może wykonywać ruchy związane z przemieszczaniem się. Zadowolenia nie kryje Grzegorz Gałuszka, dyrektor szpitala "Krystyna".

"Niezmiernie cieszy mnie to, że pani Monika pierwszy raz od wielu lat mogła stanąć na własne nogi przy pomocy specjalnego urządzenia - egzoszkieletu. To był pierwszy trening w egzoszkielecie. Wiadomo, że niesie to za sobą pewne obciążenia siłowe, ale efekt, który uzyskała, był niesamowity. To zadowolenie i uśmiech na twarzy, który widzieliśmy w poniedziałek, utwierdza nas w przekonaniu, że warto" - mówił portalowi echodnia.eu.

Szczęścia nie kryje także sama wokalistka, która rehabilitacji poddaje się już od wielu lat.

"Skorzystałam z egzoszkieletu, zobaczyłam kilka maszyn i robi to wrażenie. Mam nadzieję, że będę mogła się tu pojawiać i skorzystać z możliwości rehabilitacji w dłuższym czasie. A Busko-Zdrój to w ogóle piękne miasto!" - powiedziała Kuszyńska.

Dowiedz się więcej na temat: Monika Kuszyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje