Reklama

Reklama

Reklama

Modowi giganci zamykają sklepy w Rosji. Anja Rubik zabiera głos!

Anja Rubik (38 l.) jest bardzo zaangażowana w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Modelka skomentowała decyzję modowych gigantów i właścicieli luksusowych butików odzieżowych o zawieszeniu działalności na terenie Rosji.

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że coraz więcej państw decyduje się na sankcje pod adresem agresora, a kolejne firmy zawieszają działalność na terenie Rosji. W ramach solidarności ze sklepów w Polsce są z kolei wycofywane rosyjskie produkty. 

Nawet najbardziej znani modowi giganci zdecydowali się na taki krok. Szwedzki koncern H&M jest drugim co do wielkości sprzedawcą odzieży na świecie, a Rosja jest jego szóstym co do wielkości rynkiem, jak podaje portal money.pl. W oficjalnym oświadczeniu ogłosił jednak, że zawiesza wszelką sprzedaż w Rosji, a także zamyka 150 swoich sklepów ze względu na bezpieczeństwo. 

Reklama

Sprzeciw wobec agresji wyraziła też hiszpańska marka Mango, która rezygnuje również ze sprzedaży online. Nike zapowiedział całkowite wycofanie się z Rosji, a Adidas zerwał kontrakt z reprezentacją kraju, której był sponsorem. 

"Nie ma obecnie gorszego wizerunku" - skomentował Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+ Sport.

Anja Rubik o sytuacji marek modowych w Rosji

Decyzję o zamknięciu butików na terenie Rosji podjęły również luksusowe marki, blisko związane ze światem mody, takie jak francuskie Chanel i Hermes, czy Louis Vuitton, Dior, Gucci, Balenciaga albo Yves Saint Laurent.

Domy mody w oficjalnym oświadczeniu potwierdziły, że ze względu na sytuację wstrzymują się od działalności komercyjnej w najbliższej przyszłości.

Przykładowo koncern LVMH ma pod sobą takie znane marki, jak Louis Vuitton, Celine, Dior, Fendi, Givenchy, Kenzo czy Marc Jacobs, a na terenie Rosji zatrudnia 3,5 tysiąca ludzi i posiada 124 sklepy. 

O decyzji poinformował serwis Business of Fashion, którego post polubiła modelka Anja Rubik. Redakcja Pudelka postanowiła zapytać gwiazdę o jej opinię w tej sprawie.

Anja Rubik mocno angażuje się w pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy. Aktywnie udostępnia posty na temat wsparcia, a jej fundacja SEXED.PL uruchomiła bezpłatną antyprzemocową linię pomocy, która oferuje wsparcie psychologiczne dla osób w kryzysie związanym z agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

Zobacz też: 

Marina upomina Polaków w sprawie uchodźców! "Nie są zwierzętami w ZOO"

Irena Santor jest przerażona! Wojna przypomniała jej tragedię z dzieciństwa

Spotkanie kanclerza Niemiec z premierem Izraela. Rozmowa dotyczyła Putina

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anja Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy