Reklama
Reklama

"Milionerzy". Trudne pytanie o koty za ćwierć miliona złotych

Co starożytni Egipcjanie golili sobie na znak żałoby po kocie? Takie pytanie padło w czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź była warta ćwierć miliona żłotych.

Pod koniec lutego stacja TVN rozpoczęła nadawanie 13. edycji teleturnieju "Milionerzy". Czy w tej odsłonie poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 617 odcinku  teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie za 250 tys. zł.

Reklama

"Milionerzy". Trudne pytanie o koty za ćwierć miliona złotych

Co starożytni Egipcjanie golili sobie na znak żałoby po kocie?

  • A. nogi
  • B. klatkę piersiową
  • C. brwi
  • D. głowę

Uczestniczka nie była pewna, poprosiła o koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Ostatecznie drogą eliminacji obstawiła odpowiedź C. Czy słusznie?

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o to, co golili Egipcjanie na znak żałoby po kocie

W starożytnym Egipcie jego mieszkańcy stawiali koty bardzo wysoko. Na zank żałoby po nich golili brwi. Zatem odpowiedź C była prawidłowa.

Uczestniczka zdobyła 250 tys. złotych i mogła grać dalej

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

"Milionerzy". Które powiedzenie związane jest z zamachem na króla Zygmunta III Wazę?

Tak bliscy Iwony reagowali na jej udział w "Sanatorium miłości". "Matthew był zachwycony"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy