Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Słowniki etymologiczne podają, że dupna mogiła to...

Słowniki etymologiczne podają, że dupna mogiła to, lesisty pagórek, próżny grób, czy nocnik? Tak brzmiało pytanie za 125 tys. złotych, które padło w teleturnieju "Milionerzy".

Widzowie mogli zobaczyć kolejną powtórkę teleturnieju "Milionerzy", który był prowadzony jak zwykle przez Huberta Urbańskiego. W 493 odcinku 10 sezonu teleturnieju padło pytanie za 125 tys. zł.

"Milionerzy". Słowniki etymologiczne podają, że dupna mogiła to?

Słowniki etymologiczne podają, że dupna mogiła to:

  • A - lesisty pagórek
  • B - odpowiednik dzisiejszej cholery
  • C - próżny grób
  • D - nocnik

Uczestnik teleturnieju długo myślał nad odpowiedzią. Potrzebne były aż dwa koła. Ostatecznie obstawił odpowiedź C. Czy to poprawna odpowiedź?

Reklama

Zobacz też:

Pożar u Grażyny Wolszczak. Co tam się działo?

Ile zarabia Iga Świątek? Tenisistka była pracowita od dziecka

Agnieszka Radwańska powraca na Wimbledon 2022! Chce powiększyć swój i tak ogromny majątek?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o dupną mogiłę

W XIII wieku dupa oznaczała każde zagłębienie. Dupna mogiła to po prostu zagłębienie. Zatem odpowiedź C była prawidłowa. 

"Milionerzy". Kto odpowiedział na 12 pytań i wygrał milion?

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. 23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją właśnie Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju.  Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

Skiba bezlitośnie o Górniak i jej kosmicznych teoriach: "Czarne dziury występują nie tylko w kosmosie, ale także w mózgu"

U2: Bono poznał rodzinny sekret. "Dowiedziałem się, że mam przyrodniego brata"

Sebastian Fabijański i Maffashion mają problemy w związku? Aktor wyznaje: "Jestem wdzięczny Julce za to, co zrobiła"

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański | "Milionerzy" | teleturniej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy