Reklama
Reklama

"Milionerzy". Na pół gwizdka to? Co oznacza to powiedzenie?

"Na pół gwizdka" co oznacza to powiedzenie? Z takim pytaniem zmagała się uczestniczka kolejnej odsłony teleturnieju "Milionerzy".

Stacja TVN ruszyła z 14. edycją teleturnieju "Milionerzy". Czy tej jesieni poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 664 odcinku  teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie za 500 zł.

"Milionerzy". Na pół gwizdka to? Co oznacza to powiedzenie?

Na pół gwizdka to:

Reklama
  • A.  na łebka
  • B.  od łebka
  • C.  po łebkach
  • D.  na doczepkę

Uczestnik  obstawił ostatecznie odpowiedź C. Czy słusznie?

10 pytań za 500 złotych z “Milionerów". Szybki quiz dla prawdziwych bystrzaków

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o powiedzenie "na pół gwizdka"

Na pół gwizdka, to powiedzenie oznaczające pracę wykonaną nie do końca poprawnie lub połowicznie. Inaczej można powiedzieć, że jest to praca "po łenkach". Zatem prawidłowa była odpowiedź C.

Uczestniczka wygrała 500 zł i mogła grać dalej. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Nowe zasdy w "Milionerach"

Stacja TVN postanowiła odświeżyć teleturniej "Milionerzy". Będzie można wygrać aż dwa miliony złotych. Niestety zasada ta dotyczy tylko odcinków specjalnych, a tych TVN zamierza wyemitować osiem. Uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze castingu, do którego można się już zgłaszać poprzez specjalny formularz na stronie tvn.pl.  Ale na tym nie koniec nowości. 

Zobacz też:

"Milionerzy". Dla jakiej strefy charakterystyczne są pasaty?

"Milionerzy". Nie należy do rodziny różowatych

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | TVN SA | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy