Reklama
Reklama

Mila Kunis i Ashton Kutcher zbierają pieniądze dla Ukrainy. Porażająca kwota!

Mila Kunis (38 l.), urodzona w Czerniowcach na Ukrainie i jej mąż Ashton Kutcher (44 l.) zaangażowali się w pomoc walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie. Oboje są hollywoodzkimi gwiazdami, więc i kwoty, którymi dysponują, są hollywoodzkie. Jak ujawnili, do tej pory udało im się zebrać 3 miliony dolarów.

Obywatele niepodległej Ukrainy 9. dzień toczą krwawe walki z rosyjskim najeźdźcą. Do tej pory Rosjanie zdołali opanować tylko jedno miasto obwodowe i ponoszą ciężkie straty w ludziach i sprzęcie, jednak sytuacja Ukraińców jest ciężka. Rosjanie atakują ludność cywilną i bombardują cywilne budynki, jak bloki mieszkalne, przedszkola, szkoły i szpitale. 

Od 24 lutego, gdy wojska Putina najechały Ukrainę i rozpoczęły zbrodniczy ostrzał, polsko-ukraińską granicę przekroczyło niemal 700 tysięcy uchodźców. 

Kolejne organizacje i rządy przeznaczają pieniądze na pomoc kobietom i dzieciom uciekającym z ogarniętego wojną kraju. W zbiórkę pieniędzy zaangażowała się królowa Elżbieta II, przekazując hojną darowiznę na rzecz uchodźców z Ukrainy. 

Reklama

Kunis i Kutcher wspierają Ukraińców

Urodzona w Czerniowcach na Ukrainie amerykańska aktorka Mila Kunis i jej mąż Ashton Kutcher też rozpoczęli zbiórkę pieniędzy.  Mila, której pełne personalia brzmią: Milena Markiwna Kunis, nagrała z mężem wideo, w którym apeluje o pomoc dla swoich rodaków:

Jej maż, Ashton dodał:

Kunis i Kutcher w ciągu pierwszych ośmiu godzin zebrali 3 miliony dolarów. Zamierzają je przekazać organizacji  Flexport, wspierającą uchodźców w Polsce, Rumunii, Węgrzech, Słowacji i Mołdawii. Jak wyjaśnił Kutcher:

Pieniądze, zebrane przez aktorską parę otrzyma także Airbnb, który od początku konfliktu dba o zapewnienia uchodźcom dachu nad głową. Jak wyjaśniła Kunis, Airbnb „wspiera logistykę najmu i koszt utrzymania mieszkań, które zostaną przeznaczone dla uchodźców. 

Kutcher i Kunis chcą zebrać w sumie 30 milionów dolarów. Jeśli im się uda, przebiją kwotę 20 mln funtów, którą na pomoc uchodźcom przeznaczył brytyjski rząd. 

Zobacz też:

Opozda i Królikowski rozwiodą się? Już wiadomo

Katarzyna Cichopek nie wytrzymała. "Historie ściskały mi gardło"

Ukraiński sztab: Rosjanie skoncetrowani na okrążeniu Kijowa"

Zapraszamy do śledzenia SPRAWDZONYCH inicjatyw pomocowych: POMAGAMYUKRAINIE.

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mila Kunis | Ashton Kutcher | uchodźcy | wojna w Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy