Reklama

Mila Kunis

Emigrantka, którą przeprowadzka rzuciła na głęboką wodę… i która nauczyła się doskonale pływać! Od trudnych początków do statusu gwiazdy – oto kariera Mili Kunis.
Mila Kunis - najważniejsze informacje
Mila Kunis /Rex Features/EAST NEWS /East News

Mila Kunis - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  14.08.1983

 • Miejsce urodzenia:

  Czerniowce

 • Kraj urodzenia:

  Ukraina

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Szalone lata 70",
  • "Jupiter: Intronizacja",
  • "To tylko seks"
Emigrantka, którą przeprowadzka rzuciła na głęboką wodę… i która nauczyła się doskonale pływać! Od trudnych początków do statusu gwiazdy – oto kariera Mili Kunis.

Początki w Stanach Zjednoczonych

Jej pełne imię to Milena. Urodziła się w żydowskiej rodzinie w Czerniowcach w Ukrainie 14 sierpnia 1983 roku, a więc w czasach, gdy był to teren Związku Radzieckiego. Jej rodzice mieli stabilne posady – matka uczyła w szkole, zaś ojciec był taksówkarzem – jednak postanowili wyemigrować na Zachód, by dać Mili i jej bratu szansę na lepszą przyszłość. Zamieszkali w Los Angeles i natychmiast posłali dzieci do szkół – kompletnie bez znajomości języka. Aktorka wspomina, że to doświadczenie kompletnego wyobcowania jako niezwykle traumatyczne. Jednak po tej gwałtownej aklimatyzacji zaangażowała się w zajęcia z aktorstwa oraz zaczęła próbować szczęścia w castingach.

„Różowe lata 70.”

Mimo kilku epizodycznych wystąpień przed kamerą za właściwy początek jej kariery uważa się wcielenie w Jackie Burkhart w serialu „Różowe lata 70.”. Jest to jedna z głównych ról w tym sitcomie, którą, jak głosi anegdota, Mila Kunis otrzymała podstępem. Wzięła udział w castingu, choć miała dopiero 14 lat – wszystkie kandydatki musiały mieć ukończone 18. Aktorka wykręciła się, mówiąc, że skończy osiemnaście lat w dniu swoich osiemnastych urodzin. Twórcom spodobała się w tej roli i przymknęli oko na zbyt niski wiek. Produkcja trwała w latach 1998-2006. Serial przyniósł aktorce sławę, ale nie przełożył się na kolejne duże role – przez długi czas był głównym punktem kariery Kunis.

Dalsza kariera i nagrody

Przełomem w karierze była rola w dramacie Darrena Aronofsky’ego „Czarny łabędź” z 2010 roku, gdzie zagrała jedną z głównych postaci obok Natalie Portman. Za ten występ zdobyła dwie ważne statuetki – Saturna i Nagrodę im. Marcello Mastroianniego na MFF w Wenecji. Później zagrała większe role w filmach „To tylko seks” (2011), „Oz Wielki i Potężny” (2013), „Jupiter: Intronizacja” (2015), dwóch częściach komedii „Złe mamuśki” (2016, 2017) czy „Cztery dobre dni” (2020). Nie została już uhonorowana żadną tak dużą nagrodą, niemniej te produkcje, często bardzo popularne wśród masowego odbiorcy, zapewniły trwalszą rozpoznawalność i ugruntowały jej pozycję jako gwiazdy.

Wizerunek i reklama

Przez lata nazwisko Mili Kunis wielokrotnie pojawiało się w rankingach „najseksowniejszych kobiet” w rozmaitych magazynach, takich jak „Men’s Health”, „FHM” czy „Esquire”. W 2012 roku była twarzą wiosennej kolekcji Christiana Diora, współpracowała również z Gemfields, marką produkującą towary luksusowe oraz producentami whisky „Jim Beam”.

Prywatne życie

Prywatnie Mila Kunis od 2012 roku jest związana z aktorem Ashtonem Kutcherem, z którym pracowała na planie „Różowych lat 70.”. W 2015 roku para pobrała się. Mają dwoje dzieci – córkę Wyatt Isabelle i syna Dimitriego Portwooda.4 marca 2022 roku opublikowała razem z mężem oświadczenie wspierające Ukraińców w wojnie z Rosją i wzywające do przekazywania pieniędzy na ten cel. Para przekazała Ukrainie trzy miliony dolarów. Mila Kunis publicznie popiera Partię Demokratyczną.

Mila Kunis - Wiadomości

Mila Kunis - Zdjęcia

Mila Kunis - Wideo

 • Jak Kunis udało się wyjechać z Rosji?

  Piątek, 8 marca 2013 (12:01)
  Marcin Cejrowski, reporter "Studia Weekend", spotkał się z gwiazdą Hollywood Milą Kunis przy okazji premiery filmu "Oz: Wielki i Potężny". O czym rozmawiali? Między innymi o tym, jak to...