Reklama

Ashton Kutcher

Od fajtłapowatego gapy do geniusza? Mowa oczywiście o najważniejszych aktorskich wcieleniach Ashtona Kutchera! Zobacz, jak ewoluowało jego filmowe emploi.
Ashton Kutcher - najważniejsze informacje
Ashton Kutcher /Noam Galai/Getty AFP/East News /East News

Ashton Kutcher - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  07.02.1978

 • Miejsce urodzenia:

  Cedar Rapids, Iowa

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Szalone lata 70",
  • "Walentynki"
 • Nagrody:

  Złota Malina

Od fajtłapowatego gapy do geniusza? Mowa oczywiście o najważniejszych aktorskich wcieleniach Ashtona Kutchera! Zobacz, jak ewoluowało jego filmowe emploi.

Młodość i początki kariery

Ashton Kutcher przyszedł na świat 7 lutego 1978 roku w Cedar Rapids w stanie Iowa. Ma dwoje rodzeństwa – brata bliźniaka i siostrę. Gdy miał 13 lat, jego rodzice rozwiedli się; kilka lat później jego matka rozpoczęła nowy związek i razem z dziećmi i partnerem zamieszkali na farmie. Ashton po ukończeniu liceum zaczął studia na kierunku inżynieria biochemiczna, ale jednocześnie próbował szczęścia w modelingu. I to właśnie ta druga ścieżka powiodła go do sukcesu.

Pierwsza faza kariery

W 1997 roku wygrał stanowy konkurs urody męskiej i rozpoczął karierę modela w Nowym Jorku i Los Angeles. Pracował dla marek takich jak Versace i Calvin Klein, brał również udział w pokazach mody. Postanowił jednak nie wiązać swojej kariery wyłącznie z modelingiem. W 1998 roku zaczął grać w serialu – sitcomie „Różowe lata 70.”. Otrzymał jedną z głównych ról, niezbyt lotnego Michaela Kelso. Emitowany do 2006 roku serial zapewnił mu popularność, ale też zaszufladkował aktora na jakiś czas w wizerunku śmiesznego głuptasa. Odbiciem tego były komediowe role z tego okresu, z czego najsłynniejszą jest w filmie „Stary, gdzie moja bryka?”.

Rozwój aktorski

Pewnym wyłomem w jego aktorskim wizerunku była główna rola w psychologicznym filmie science-fiction „Efekt motyla”. Od czasu do czasu Kutcher pojawiał się w filmach dramatycznych, jednak najczęściej wybierał mimo wszystko role komediowe i romantyczne. Najgłośniejsze tytuły, w których otrzymał główne role to „Walentynki, „Pan i Pani Kiler” (2010) i „Sex Story” (2011). Jednocześnie dwa z nich przyniosły mu wygraną antynagrodę – Złotą Malinę przyznawaną m.in. najgorszym aktorom. Negatywny odbiór nie był jednak jednoznaczny. Ashton Kutcher od czasów „Różowych lat 70.” jest wielokrotnym laureatem nagrody Teen Choice – również za wyżej wymienione tytuły. Aktor nie zaniżał jednak własnych aspiracji. Interesującym rozwinięciem aktorskiego talentu okazała się główna rola w biografii „Jobs” z 2013 roku, gdzie stworzył wiarygodną, pogłębioną psychologicznie kreację.

Życie prywatne

Ashton Kutcher, jeszcze zanim rozpoczął pracę w show-biznesie, prowadził dość burzliwe życie osobiste. Po kilku nieformalnych związkach zaczął spotykać się z Demi Moore, aktorką starszą od siebie o 16 lat. Para wzięła ślub w 2005 roku; małżeństwo przetrwało około sześć lat, po czym partnerzy zaczęli publicznie mówić o rozpadzie swojego związku. Do rozwodu doszło ostatecznie w 2013 roku. W trakcie małżeństwa para wykazywała się wspólnym działaniem na polu społecznym – założyli fundację Thorn: Digital Defenders of Children zajmującą się walką z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. W 2012 roku Kutcher oficjalnie ogłosił nową relację z aktorką Milą Kunis, z którą poznał się na planie „Różowych lat 70.”. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2015 roku. W 2022 roku są nadal małżeństwem i mają dwoje dzieci, córkę Wyatt Isabelle i syna Dimitriego Portwooda. Para zasłynęła nagraniem, w którym deklaruje wsparcie dla Ukrainy zaatakowanej przez Rosję; otworzyli w tym celu zbiórkę pieniężną, dzięki której przekazali trzy miliony dolarów na cele humanitarne. 

Ashton Kutcher - Wiadomości

Ashton Kutcher - Zdjęcia