Reklama

Reklama

Reklama

Mietek Szcześniak nagle zniknął z show-biznesu. Co się dziś dzieje ze znanym artystą?

Ten utalentowany wokalista jazzowy zaczynał swoją karierę w chórze kościelnym. Przez lata był niezwykle popularnym muzykiem goszczącym na wielu topowych festiwalach i telewizyjnych galach. W pewnym momencie artysta nagle zniknął z mediów. Co dzisiaj robi Mieczysław Szcześniak?

Z Akademii Muzycznej do Polskiego Radia

Mietek Szcześniak jeszcze niedawno pojawiał się niemal na każdym dużym festiwalu muzycznym, koncertował w wielu miastach, a nawet reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. Dziś wielu widzów zadaje sobie pytanie: co stało się z Mieczysławem Szcześniakiem? Co dziś robi popularny kiedyś piosenkarz?

Wokalista świętował niedawno 58 urodziny. Chociaż przez wiele lat był na szczycie, zawsze starał się chronić swoją prywatność. Dzisiaj zdecydował usunąć się w cień i uciec od kamer oraz świateł reflektorów.

Reklama

Swoją karierę zaczynał już w latach 80-tych. Debiutował w zespole muzycznym "Ikary", a pierwsze piosenki nagrał z funkową kapelą "Funk Factory" dla Polskiego Radia.

Jazzowe korzenie Mieczysława Szcześniaka

Szcześniak pochodzi z muzycznej rodziny, ale rodzice chłopca nie posłali go do szkoły muzycznej, bowiem nie chcieli "psuć dzieciństwa" młodemu Mietkowi.

Dopiero w dorosłym wieku początkujący artysta postanowił zadbać o swoje wykształcenie i rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Tam rozpoczęła się jego przygoda z jazzem. Do szkoły Szcześniak dostał się wraz z inną obiecującą wokalistką, która miała zrobić w przyszłości wielką karierę - Lorą Szafran.

Po ukończeniu nauki Mieczysław Szcześniak nie rozstał się ze swoją Alma Mater - został wykładowcą na katowickiej uczelni i edukuje młodych muzyków. Sam może pochwalić się tytułem magistra wokalistyki jazzowej.

Na dużej scenie zadebiutował w 1986 roku w amfiteatrze w Opolu. Zaśpiewał tam w konkursie debiutów. Jego występ został bardzo gorąco przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Jak wspomina muzyk - udało mu się nawet bisować - śmieje się po latach.

Mieczysław Szcześniak wygrał konkurs debiutów i to otworzyło mu drzwi do wielkiej kariery.

Duet z Edytą Górniak i występ na Eurowizji

Jego największym przebojem pozostaje "Dumka na dwa serca", którą nagrał w duecie z Edytą Górniak w ramach ścieżki dźwiękowej do filmu "Ogniem i mieczem" w 1998 roku.

Rok później artysta zaśpiewał na Konkursie Piosenki Eurowizji. Wykonał liryczny utwór "Przytul mnie mocno" skomponowany przez Seweryna Krajewskiego. Niestety zajął dopiero 18. miejsce w konkursie.

Mieczysław Szcześniak nagrał siedem autorskich płyt i współpracował przy wielu albumach kompilacyjnych. Do jego największych przebojów należą takie hity jak  "Poczekaj", "Wstawaj", "Nie płoszcie miłości" i "Na ulicy słowiczej".

Co sprawiło, że muzyk mimo tak dużej popularności zniknął z mediów?

Być może przyczyniła się do tego ostentacyjna religijność wokalisty, któremu swego czasu zarzucano maniakalne podejście do spraw wiary. Został zaszufladkowany jako muzyk chrześcijański, co wywołało spore kontrowersje i przyczyniło się do spadku popularności w mediach.

Z powodu nagonki piosenkarz brał nawet pod uwagę zakończenie kariery muzycznej.

Postanowił odpocząć od mediów i zregenerować się w swoim domku na wsi. Ostatnio wrócił do śpiewania, choć nie na wielkich scenach - wyruszył w sześciomiesięczną trasę "Siedmiomilowe buty - piosenki jazzowe dla dzieciaków" podczas której promował muzykę jazzową wśród najmłodszych.

Choć muzyk prowadzi profil na Instagramie, na próżno szukać na nim setek zdjęć i relacji. Artysta ponad wszystko ceni sobie prywatność.

Zobacz też:


Julka z "Na dobre i na złe" wraca do aktorstwa? Co robi dziś Sara Muldner?

Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała zdjęcie w ciąży. Jej słowa porażają

Znany aktywista krytykuje Maję Staśko
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Szcześniak Mietek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy