Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Meble Jacksona trafią pod młotek

Luksusowe meble zamówione przez Michaela Jacksona przed jego śmiercią trafią na aukcję w Las Vegas razem z innymi pamiątkami po Królu Popu. Licytacja odbędzie się w czerwcu.

22 meble, które wokalista zamówił z firmy Italy's Colombosite Artisans, aby urządzić dom, w którym miał mieszkać w czasie londyńskiej serii koncertów "This Is It", będą wystawione na aukcji "Music Icons" 25 czerwca w Planet Hollywood Resort and Casino.

Reklama

Wcześniej meble i sprzęty z domu gwiazdora w Kent w Anglii zostaną pokazane na wystawie w Newbridge Silverware's Museum of Style Icon's w Irlandii (16 marca-30 maja). Potem zostaną pokazane w Las Vegas (14-25 czerwca).

"Fani Michaela i szeroka publiczność będą mogli zobaczyć, jak wyglądałby dom gwiazdora" - powiedział przedstawiciel domu aukcyjnego.

Kolekcja zawiera kilka foteli ozdobionych macicą perłową czy liśćmi z białego złota wartych około 18500 dolarów oraz dwa ze złotym haftem dwugłowego orła (60 tysięcy dolarów). Wśród zamówionych przez muzyka mebli znalazło się także stylizowane na XVII wiek pozłacane hebanowe biurko (120 tysięcy dolarów) oraz barokowa pozłacana sofa z czerwonego aksamitu inkrustowana cennymi kamieniami (150 tysięcy dolarów).

Na aukcję trafi także ponad 200 pamiątek związanych z życiem i karierą Jacksona, wśród nich sygnowana marynarka z piosenki "Beat It" (wartość szacowana 8-12 tysięcy dolarów), biała ozdobiona kamieniami rękawiczka Swarovski Crystal Glove (30 tysięcy dolarów) oraz oryginalne słowa do piosenki "Bad" ( 2-4 tysiące dolarów).

Dowiedz się więcej na temat: Michael Jackson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje