Reklama
Reklama

Matylda Damięcka znów szokuje grafiką: "Histeryczki"

Matylda Damięcka to artystka, która od pewnego czasu bardziej realizuje się jako graficzka, niż aktorka. Od ponad trzech lat, za pomocą Instagrama, dzieli się z obserwatorami swoim punktem widzenia na to, co dzieje się w Polsce. Tym razem Matylda skomentowała nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia.

Matylda Damięcka pochodzi z aktorskiej rodziny. Jej ojcem jest Maciej Damięcki, bratem zaś - Mateusz. Cała trójka realizuje się w zawodzie aktora, zarówno w teatrze, jak i na dużym ekranie. Matylda (zobacz!) jednak, od pewnego czasu, skupia się na działalności artystycznej i publikuje w sieci swoje prace. Graficzka w ten sposób komentuje polską rzeczywistość, często w bardzo bezpośredni sposób.

Nie inaczej stało się tym razem. Na początku tygodnia Polaków zaskoczyła informacja, iż Ministerstwo Zdrowia planuje, by informacje o ciążach pacjentek były raportowane w Systemie Informacji Medycznej. Pomysł wywołał ogromne kontrowersje oraz sprzeciw środowisk kobiecych.

Reklama

Matylda Damięcka postanowiła odnieść się do tego budzącego sprzeczne emocje projektu. Swój wpis na Instagramie rozpoczęła słowami: "rozpłodowa".

Zamieszczona ilustracja budzi automatyczne skojarzenie z hodowlą przemysłową i przedmiotowym traktowaniem kobiet.

Aktorka ironicznie podpisała grafikę, cytując komentarze, które często pojawiają się w internecie pod tematami dotyczącymi praw kobiet w Polsce.

Informacja o "rejestracji ciąż" wywołała ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Pomysł polityków wielu osobom kojarzy się z dalszym etapem zmian, jakie wydarzyły się po wydaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce.

Nie trzeba było długo czekać na reakcje ze strony obserwatorek profilu Damięckiej.

Na komentarz pozwoliła sobie nawet Kinga Rusin:

Zobacz też:
"Interwencja": przeczuwała najgorsze, ale lekarz nie zareagował. Straciła dziecko

Wkrótce w sejmie czytanie projektu kolejnego zaostrzenia prawa aborcyjnego. Czego się spodziewać?

Kasia Smutniak na granicy z Białorusią. Mówi Włochom, jak wygląda sytuacja w Polsce

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie pomponik.pl


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Matylda Damięcka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy