Reklama
Reklama

Matylda Damięcka komentuje wczorajszy mecz. Wymownie…

Matylda Damięcka od pewnego czasu komentuje bieżące wydarzenia społeczne, polityczne, a jak się właśnie okazało, również sportowe, za pomocą wymownych infografik. Tej, którą poświęciła wczorajszej kompromitacji polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, trudno odmówić trafności...

Polacy ciągle nie mogą otrząsnąć się z szoku, jaki wczoraj zafundowała nam narodowa reprezentacja w meczu ze Słowacją. Ból jest tym większy, że słowacka drużyna uchodzi za jedną z najsłabszych spośród wszystkich, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy. Pozostali dwaj rywale z grupy, czyli Hiszpania i Szwecja nie są uważani za łatwych do pokonania. 

Wręcz przeciwnie, wśród kibiców, od momentu losowania grup, panowało przekonanie, że jeśli z kimś mamy wygrać, to właśnie ze Słowacją. Skończyło się porażką 2:1, a Słowakom pomógł polski bramkarz interwencją tak niefortunną, że została uznana za gol samobójczy. 

Matylda Damięcka (sprawdź!), która od pewnego czasu zajmuje się komentowaniem bieżących wydarzeń politycznych i społecznych za pomocą minimalistycznych, lecz bardzo sugestywnych infografik, postanowiła poświęcić jedną z nich wczorajszej porażce polskiej reprezentacji. 

Reklama

Matylda Damięcka komentuje wczorajszy mecz

Pierwsza część rysunku przedstawia napisane niewprawną ręką, z celowymi błędami zdanie: 

Druga część przestawia tył fotela, w którym siedzi przed telewizorem kibic, mający głębokie przekonanie: 

Jak można się domyślać, pierwszy rysunek odnosi się do niesłabnącej, mimo licznych rozczarowań, nadziei Polaków, że jeszcze przyjdzie czas, gdy polska reprezentacja pokaże klasę, co najmniej taką, jak w latach 70-tych ubiegłego wieku i da nam powody do dumy. Druga zaś wyraża przekonanie większości kibiców, że znają się na piłce nożnej, składzie i strategii o wiele lepiej niż selekcjonerzy i cały PZPN i pokazaliby, jak należy grać, gdyby tylko chciało im się wstać z fotela. 

Zabrakło tylko tradycyjnego „Polacy, nic się nie stało”, no ale to już każdy może sobie dośpiewać we własnym zakresie. pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Matylda Damięcka | mecz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy