Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Matylda Damięcka komentuje wczorajszy mecz. Wymownie…

Matylda Damięcka od pewnego czasu komentuje bieżące wydarzenia społeczne, polityczne, a jak się właśnie okazało, również sportowe, za pomocą wymownych infografik. Tej, którą poświęciła wczorajszej kompromitacji polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, trudno odmówić trafności...

Polacy ciągle nie mogą otrząsnąć się z szoku, jaki wczoraj zafundowała nam narodowa reprezentacja w meczu ze Słowacją. Ból jest tym większy, że słowacka drużyna uchodzi za jedną z najsłabszych spośród wszystkich, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy. Pozostali dwaj rywale z grupy, czyli Hiszpania i Szwecja nie są uważani za łatwych do pokonania. 

Wręcz przeciwnie, wśród kibiców, od momentu losowania grup, panowało przekonanie, że jeśli z kimś mamy wygrać, to właśnie ze Słowacją. Skończyło się porażką 2:1, a Słowakom pomógł polski bramkarz interwencją tak niefortunną, że została uznana za gol samobójczy. 

Matylda Damięcka (sprawdź!), która od pewnego czasu zajmuje się komentowaniem bieżących wydarzeń politycznych i społecznych za pomocą minimalistycznych, lecz bardzo sugestywnych infografik, postanowiła poświęcić jedną z nich wczorajszej porażce polskiej reprezentacji. 

Reklama

Matylda Damięcka komentuje wczorajszy mecz

Pierwsza część rysunku przedstawia napisane niewprawną ręką, z celowymi błędami zdanie: 

Druga część przestawia tył fotela, w którym siedzi przed telewizorem kibic, mający głębokie przekonanie: 

Jak można się domyślać, pierwszy rysunek odnosi się do niesłabnącej, mimo licznych rozczarowań, nadziei Polaków, że jeszcze przyjdzie czas, gdy polska reprezentacja pokaże klasę, co najmniej taką, jak w latach 70-tych ubiegłego wieku i da nam powody do dumy. Druga zaś wyraża przekonanie większości kibiców, że znają się na piłce nożnej, składzie i strategii o wiele lepiej niż selekcjonerzy i cały PZPN i pokazaliby, jak należy grać, gdyby tylko chciało im się wstać z fotela. 

Zabrakło tylko tradycyjnego „Polacy, nic się nie stało”, no ale to już każdy może sobie dośpiewać we własnym zakresie. Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »