Reklama
Reklama

Marta Kubacka walczy o życie. Poruszenie na mszy w intencji żony Dawida. Biskup przekazał pilne wieści z ambony

Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego walczy od kilku dni o życie w szpitalu. Rodzina nie podaje żadnych informacji o aktualnym stanie jej zdrowia, ale Adam Małysz uspokajał ostatnio, że żona skoczka trafiła w ręce najlepszych lekarzy w kraju. W walkę o życie Marty postanowili zaangażować się także polscy hierarchowie. Najpierw głos zabrał arcybiskup Marek Jędraszewski, a potem inny biskup odprawił mszę w kościele parafialnym w Szaflarach. Z ambony padły poruszające słowa...

Kilka dni temu Polską wstrząsnęła informacja dotycząca żony Dawida Kubackiego. Skoczek pilnie zakończył swój dalszy udział w zawodach, bo jego ukochana żona Marta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. 

"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - poinformował zdruzgotany skoczek. 

Marta Kubacka walczy o życie

Jego ojciec wyjawił, że do dramatu doszło w niedzielny poranek. Marta źle się poczuła, miała zaburzenia rytmu serca i od razu wezwano karetkę. Od tamtej pory lekarze walczą o jej życie. Szokujące informacje przekazali też sąsiedzi. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Z kolei Adam Małysz poinformował w "Fakcie", że Marta Kubacka trafiła szpitala w Zabrzu, gdzie mieści się najlepsza placówka kardiologiczna w Polsce. 

"Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło" - wyjawił Adam Małysz. 

Jędraszewski zabrał głos ws. dramatu Kubackich

Słowa wsparcia zaczęły płynąć z całego kraju. Wypowiadać zaczęli się przyjaciele Kubackich, koledzy ze skoczni. Żona Stocha wyszła nawet z poruszającym apelem do Polaków. 

Niespodziewanie głos zabrał nawet kontrowersyjny metropolita krakowski - arcybiskup Marek Jędraszewski. Jego słowa zamieszczono na oficjalnym profilu Archidiecezji Krakowskiej na Twitterze:

"Dawid Kubacki wielokrotnie dawał nam powody do radości i dumy, pokazując przy tym piękne oblicze człowieka wierzącego. Dzisiaj wszyscy jesteśmy z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie. Pani Marto, panie Dawidzie, cały Kościół krakowski ogarnia Was modlitwą, powierzając Waszą rodzinę szczególnej opiece św. Jana Pawła II - patrona rodzin!" - przekazał Jędraszewski. 

Msza w intencji Marty Kubackiej. Poruszające słowa biskupa

Z kolei w Szaflarach odbyła się msza święta w intencji Marty Kubackiej. Przewodniczył jej biskup Damian Muskus. Hierarcha wygłosił przejmujące kazanie z ambony:

Biskup nazwał miłość małżeńską "fundamentem życia", która umacnia w ciężkich chwilach. 

"Taka miłość jest prawdziwym świadectwem. Nie ta, o której opowiadamy, nie ta, którą gorliwie wyrażamy na wiele sposobów. Chodzi o miłość, która jest wyborem potwierdzonym codzienną wiernością. Miłość wypróbowana cierpieniem, wytrwała i konkretna, jest najważniejszym i najbardziej przekonującym świadectwem o Bogu" - mówił krakowski biskup pomocniczy.

Potem dodał jednak, że w tak dramatycznych sytuacjach ludzie są bezradni:

"Niewiele możemy dzisiaj uczynić. Ale możemy dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą, i czuwamy przy nich z nadzieją, że są teraz w najlepszych rękach dobrego Ojca, który pragnie szczęścia każdego z nas. Z wiarą, że Bóg może uczynić wszystko, składamy tę Najświętszą Ofiarę" - dodał. 

Na koniec  zapewnił, że biskupi "ogarniają modlitwą i duchowym wsparciem walczącą o zdrowie i życie Martę, jej męża Dawida, który zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu, a także ich córeczki, Zuzię i Maję" - podsumował poruszająco swoją przemowę biskup. 

Zobacz też:

SZOK! Sąsiadka Kubackich wyjawiła, co mówi się na wsi. Wieści o stanie Marty porażają!

Skórzyński jest znajomym Kubackiego i jego żony. Łamał mu się głos na wizji

Justyna Żyła martwi się o Martę Kubacką. "To bardzo przykra sytuacja"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Marta Kubacka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy