Reklama

Reklama

Reklama

Marta Kaczyńska po 12 latach od katastrofy smoleńskiej mówi: "Moje życie się skończyło"

Marta Kaczyńska (42 l.) od 4 lat jest szczęśliwą żoną przedsiębiorcy Piotra Zielińskiego i matką dwóch córek – Ewy (19 l.) i Martyny (15 l). Co słychać u córki tragicznie zmarłej pary prezydenckiej?

Marta Kaczyńska (wł. Marta Maria Kaczyńska-Zielińska) jest córką prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w latach 2005-2010 Lecha Kaczyńskiego i jego żony, Marii Kaczyńskiej. Rodzice Marty Kaczyńskiej zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Marta Kaczyńska wraz z Dorotą Łosiewicz w 2014 r. wydała książkę pod tytułem "Moi rodzice". Była bohaterką kilku filmów poświęconych członkom jej rodziny: matce ("Dama"), stryjowi Jarosławowi Kaczyńskiemu ("Lider") i ofiarom katastrofy smoleńskiej, w tym jej rodzicom ("Lista pasażerów"). Od 2014 r. Marta Kaczyńska jest felietonistką tygodnika "Sieci".

Reklama

Marta Kaczyńska: "Moje życie się skończyło"

Pamięć o tragedii smoleńskiej jest dla Marty Kaczyńskiej wciąż żywa. Córka zmarłej pary prezydenckiej co roku uczestniczy w obchodach upamiętnienia katastrofy smoleńskiej. W tym roku uroczystości miały miejsce tradycyjnie w Krakowie. Wziął w nich udział obecny prezydent RP, Andrzej Duda, który złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Kilka dni przed datą 10 kwietnia, Marta Kaczyńska udzieliła wywiadu magazynowi "Viva!".

W tym samym wywiadzie Marta Kaczyńska wspomina również pierwsze słowa, które wypowiedziała, wiedząc już o tragedii z programów informacyjnych. Były one skierowane do jej córeczek, które właśnie jadły śniadanie: "Dziadek i babcia nie żyją".

Był sobotni poranek, około godziny 9.00, czyli 20 minut po tragicznym zdarzeniu. Wówczas media zaczęły informować, że prawdopodobnie nikt nie przeżył katastrofy...

Marta Kaczyńska przejęta wojną w Ukrainie

Ostatnia aktywność Marty Kaczyńskiej w mediach społecznościowych skupia się przede wszystkim na sytuacji za wschodnią granicą. Od czasu kiedy wybuchła wojna Rosji z Ukrainą, Marta Kaczyńska na swoim profilu na Facebooku regularnie publikuje posty dotyczące tego, co dzieje się w Ukrainie. Sama jednak nie zabiera głosu, a jedynie udostępnia posty innych. Wśród nich są między innymi te z profilu Marzeny Nykiel, redaktor naczelnej portalu wPolityce.pl i - podobnie jak Marta Kaczyńska - publicystki "Sieci".

Poza postami Marzeny Nykiel Marta Kaczyńska udostępnia też posty TVP Info, m.in. szeroko udostępniany post z artykułem "Dwa miesiące bohaterstwa Ukrainy, wstydu Niemców, hańby Rosjan". Inne posty publikowane przez Martę Kaczyńską pochodzą z serwisów Niezalezna.pl i wPolityce.pl. Niemal wszystkie udostępniane w ostatnim czasie przez Kaczyńską posty dotyczą zbrodni popełnianych na ukraińskich cywilach.

Marta Kaczyńska sentymentalnie o Gdańsku

Ostatni post Marty Kaczyńskiej na FB to udostępniony z "Dziennika Bałtyckiego" artykuł o Porcie Gdańsk, który wyprzedził w rankingu portów bałtyckich dwa porty rosyjskie. Pomorze jest bardzo bliskie Kaczyńskiej, w końcu jej ojciec był wykładowcą m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, na którym uzyskał stopień doktora i doktora habilitowanego.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marta Kaczyńska | Maria Kaczyńska | Lech Kaczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »