Reklama

Reklama

Reklama

Mariusz Szczygieł chory. Opowiedział, jak się zaraził. "To cena za popularność"

Mariusz Szczygieł (55 l.) to ceniony pisarz, dziennikarz, reportażysta i wykładowca akademicki. Laureat wielu nagród, między innymi Nagrody Literackiej "Nike". Właśnie poinformował o swojej zarażeniu się koronawirusem. Jaki przebieg ma u niego COVID-19?

Mariusz Szczygieł poinformował, że jest chory

Mariusz Szczygieł poinformował na Instagramie, że zmaga się z koronawirusem. To pokłosie jego udziału w Warszawskich Targach Książki. Dziennikarz podczas tego wielkiego święta literatury miał kilka spotkań z czytelnikami i  opowiadał o swojej najnowszej książce "Fakty muszą zatańczyć". To właśnie na jej łamach dziennikarz dokonał coming out, wyznając publicznie, że jest gejem

Reklama

Na targi przybyły tłumy ludzi, nic więc dziwnego, że dziennikarz zaraził się od kogoś.

Mariusz Szczygieł po kilku pierwszych najtrudniejszych dniach choroby postanowił dobrze wykorzystać czas powrotu do zdrowia. Może teraz ze spokojem czytać.

Jak się okazuje dziennikarz wybrał na czas choroby dość osobliwe lektury. Jedną z nich jest wydana 1 czerwca powieść noblistki Olgi Tokarczuk "Empozjon". Jej bohaterami są kuracjusze sanatorium gruźliczego w uzdrowisku Görbersdorf na Dolnym Śląsku, a fabuła oparta jest na ich rozmowach. 

Mariusz Szczygieł: wiek, kariera

Mariusz Szczygieł urodził się 5 września 1966 roku w Złotoryi. Polski dziennikarz, reportażysta, pisarz i wykładowca akademicki. Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Grand Press oraz Nagrody Literackiej "Nike" za tom reportaży "Nie ma". W latach 1995-2001 był współprowadzącym program Na każdy temat w telewizji Polsat.

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła sposób na piękną sylwetkę. Co to za dieta?

Shakira wybrała już kraj, gdzie chce mieszkać z dziećmi po rozstaniu z Gerardem Pique. Pojawiły się jednak problemy...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

***
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Szczygieł | Olga Tokarczuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy