Reklama
Reklama

Maria Kaczyńska wymykała się z Pałacu Prezydenckiego. Po co? Aktorka ujawnia tajemnicę Pierwszej Damy

Maria Kaczyńska przez pięć lat rezydowała w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Przez cały ten czas żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego pielęgnowała swoje pasje. W tym celu wymykała się bez licznej grupy ochroniarzy na miasto. Jej sekret ujawniła aktorka Ewa Telega.

Maria Kaczyńska, mimo iż została w 2005 roku Pierwszą Damą RP i przybyło jej w związku z tym wiele nowych obowiązków, nie miała zamiaru rezygnować ze swoich zamiłowań. O tym, że dość często i chętnie wymyka się bez obstawy z rezydencji prezydenckiej, wiedział jej mąż i ochrona. Co takiego robiła Kaczyńska?

Maria Kaczyńska była stałym gościem warszawskich teatrów

Wielką pasją Marii Kaczyńskiej, jak się okazuje, było kino i teatr. Żona Lecha Kaczyńskiego wykorzystywała każdą wolną chwilę, by pójść do warszawskiego kina Femina, które już niestety nie istnieje. Chętnie oglądała tam najnowsze filmy. Prezydentową często można też było spotkać w stołecznych teatrach. Nie opuszczała praktycznie żadnej premiery!

Reklama

"Pani Maria była najwierniejszym widzem naszego teatru. Nie opuściła niemal żadnej premiery, a nawet jeśli opuściła, to przychodziła później. Ale nie jako pierwsza dama, a jako normalny widz. To była jej pasja" - wspominał Waldemar Dąbrowski, ówczesny dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Poza Operą Narodową Maria Kaczyńska lubiła zaglądać do Teatru na Woli. Prezydentowa dokładnie znała życie kulturalne Warszawy i wiedziała, gdzie warto się udać, co zobaczyć. Zwykle towarzyszył jej zaledwie jeden ochroniarz, bo nie chciała wzbudzać sensacji i przyciągać uwagi. O tym, dokąd chodziła żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego opowiedziała aktorka Ewa Telega.

"Pani Maria Kaczyńska była wspaniałą osobą. Ona przychodziła na wszystkie spektakle w nieistniejącym już teatrze Scena Prezentacje, w którym grałam. Przychodziła z jednym ochroniarzem i ten ochroniarz znał wszystkie przedstawienia na pamięć. Urocza kobieta, która normalnie siedziała z innymi ludźmi. To było wspaniałe. Pani Maria była wzorem skromności!" - mówi aktorka dla "Faktu".

Zobacz też:

Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska kochali się nad życie! Wzruszająca historia ich miłości

Maria Kaczyńska i Lech Kaczyński jako zombie na Wawelu. Skandal w teatrze w Kielcach. Posłanka PiS oburzona

Krzysztof Ziemiec przekazał smutną wiadomość. "20 lat i koniec"

***

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maria Kaczyńska | Ewa Telega | Lech Kaczyński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy