Reklama
Reklama

Manuela Gretkowska szydzi z afery w TVP. Najpierw Cichopek i Kurzajewski, a teraz Tusk i Kurski

Manuela Gretkowska (58 l.) w dosadny sposób odniosła się do ujawnienia uczucia łączącego Katarzynę Cichopek z Maciejem Kurzajewskim. Słynna feministka nie przebierała w słowach. Przy okazji oberwało się Joannie Kurskiej i Donaldowi Tuskowi.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zaczynają nowy rozdział

Kilka dni temu po długich miesiącach milczenia i unikania tematu, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski nareszcie potwierdzili, że są parą. Celebryci połączyli się ze studiem "Pytania na śniadanie", aby wszem i wobec oświadczyć, że plotki o romansie były prawdziwe. Oficjalne gratulacje zakochanym złożyła sama Joanna Kurska. Żona byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego, która również ma za sobą nieudane małżeństwo z Tomaszem Klimkiem skomentowała wspólne zdjęcie Cichopek i Kurzajewskiego.

Reklama

"MIŁOŚĆ jest Najważniejsza. Kochajcie się" - napisała Joanna Kurska. 

Niestety zakochani musieli zmierzyć się również z wieloma nieprzyjemnościami. Wkrótce zaatakowała ich w sieci była żona Macieja Kurzajewskiego. Paulina Smaszcz na oczach dziesiątek tysięcy obserwujących publikowała na Instagramie przepełnione złością komentarze. Później do internetowej awantury włączyła się również Paulina Młynarska oraz Karolina Korwin Piotrowska. Obie panie nie miały litości dla Katarzyny Cichopek. 

Wygląda na to, że medialna burza szybko się nie skończy. Tym razem do afery dołączyła Manuela Gretkowska. Słynna feministka opublikowała na Facebooku obszerny wpis, w którym pośrednio odniosła się do romansu Katarzyny Cichopek z Maciejem Kurzajewskim. Pod zdjęciem przedstawiającym żarliwie modlącą się kobietę pojawiły się liczne zarzuty pod adresem Telewizji Polskiej. 

Manuela Gretkowska szydzi z afery w TVP

W dalszej części wpisu Manuela Gretkowska odniosła się do okoliczności, w jakich Jacek i Joanna Kurscy zostali małżeństwem. Aktywistka zwróciła uwagę na fakt, że osoby deklarujące się jako zażarci katolicy, nie przestrzegają zasad, do których zobowiązuje je wiara. Zarówno Jacek Kurski, jak i jego obecna żona w przeszłości brali przecież śluby kościelne z innymi partnerami.

"Mam taką ku**izję: w sukience zwiewnej lepiej się kadruje klęcząc, byle pobożnie, nie od du*y strony. Niedługo Halloween, pokażemy chrystusowy grób, seksownie. Pozdrowicie potem widzów, Updejtujemy wszystko po waszym ślubie w Watykanie.
Kurski mówił : czarna masa to kupi. Nie dodał : czarni to sprzedadzą, rozwód, relikwie, sumienie. Unieważnili katolicyzm, PiS Polskę. Po sędziach dublerch tej władzy, czas na małżonków dublerów. Była żona, czy eks mąż to gorszy sort rozwodników" - pisze na Facebooku oburzona Manuela Gretkowska.

Słynna feministka przypomniała, że 10 października obchodzony jest Dzień Zdrowia Psychicznego. Gretkowska wspomniała o Donaldzie Tusku, którego poglądy w ostatnim czasie niespodziewanie skręciły w lewo. Działaczka zauważyła, że jeszcze kilka lat temu polityk prezentował zgoła odmienne poglądy niż obecnie. Jeszcze w 2012 roku podczas wizyty w studio Tomasza Lisa, Donald Tusk zapewniał, że jego poglądy dotyczące aborcji są umiarkowane.

"Zrobię wszystko, żeby nie przeszedł projekt ani czarny, ani tęczowy. Istnieje ta wielka przestrzeń Polski umiarkowanej i rozsądnej, która nie chce ani rewolucji, ani kontrrewolucji. Ani ci, którzy chcą liberalizacji, ani zaostrzenia nie przyniosą pokoju, bo skutkiem będzie wojna aborcyjna" - mówił wówczas polityk.

Manuela Gretkowska o Donaldzie Tusku

Dziś Donald Tusk prezentuje znacznie bardziej liberalne poglądy. Niedawno zadeklarował, że w najnowszym programie PO znajduje się projekt ustawy, umożliwiający przeprowadzenie tzw. aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Manuela Gretkowska, która od lat opowiada się za powszechniejszym dostępem do przerywania ciąży jest bardzo zawiedziona postawą Donalda Tuska, który w obliczu zbliżających się wyborów postanowił zmienić własny światopogląd.

"Dzisiaj Dzień Zdrowia Psychicznego, a wczoraj Tusk dostał nagrodę Kongresu Kobiet. Ma przecież żonę, córkę, wnuczkę - kobiety, które kocha i szanuje. Tusk jest ulubieńcem Kongresu od lat, oklaskiwany nawet, gdy po ślubie wyborczo-katolickim stał na scenie i pierdolił, że jest przeciw aborcji. Teraz dojrzał do wolności kobiet. Nie ma na kogo oprócz niego głosować, co nie oznacza, że będę mu klaskać. Owacje z nagrodą Kongresu należą się biorącej w nim udział Maji Staśko. Za pomoc kobietom, również ofiarom poglądów Tuska sprzed lat. Może obchody 11 listopada zastąpić dzisiejszym dniem? Zdrowia Psychicznego Polski, wydaje się ważniejsze od niepodległości. Mamy ją i co z tego?" - czytamy na Facebooku Manueli Gretkowskiej.

Zobacz też:

Anna Lewandowska udziela łóżkowych wskazówek. Co jej zdaniem warto udoskonalić?

Bruno Jan Wejchert zaprosił na 18-tkę trzykrotnie starszą Przetakiewicz. Była też Socha, Woliński i Jemioł

Kinga Rusin rozważała wcześniejsze lądowanie. "Wisieliśmy w pasach bezpieczeństwa"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy