Reklama
Reklama

Małżeństwo Szapołowskiej z Lewandowskim trwało niespełna rok. Nie dogadali się w ważnej kwestii

Mimo, że ich małżeństwo trwało bardzo krótko, to nadal po prawie 50 latach wzbudza ono emocje i kontrowersje. Grażyna Szapołowska długo nie wypowiadała się na temat swojego związku z Markiem Lewandowskim, jednak w autobiografii przerwała milczenie i podała przyczynę ich rozstania. Co spowodowało, że para tak szybko zdecydowała się na rozwód?

Po latach przerwała milczenie

Grażyna Szapołowska pojawiała się na scenie już od najmłodszych lat. Przez ten czas zdobyła sobie rzeszę fanów w Polsce, których oczarowała swoją wspaniałą grą aktorską zarówno w telewizji, jak i na deskach teatru.

Przez długi czas 69-letnia aktorka stroniła od opowiadania mediom o swoim życiu. Tak samo, jak przez wiele lat milczała na temat swojego pierwszego małżeństwa z aktorem Markiem Lewandowskim, który także unikał wypowiedzi na ten temat. Mężczyzna twierdził nawet, że w dniu rozwodu z aktorką obiecał jej, że nie będzie rozmawiał z nikim na temat ich małżeństwa i tego słowa pragnął dotrzymać.  

Reklama

Jednak w 2013 roku Grażyna Szapołowska wydała książkę "Ścigając pamięć", będącą jej autobiografią. To właśnie w niej aktorka postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć historię, związaną z jej pierwszym małżeństwem.

To była miłość od pierwszego wejrzenia

W swojej książce aktorka ujawniła, że wypatrzyła Marka Lewandowskiego podczas jednego ze spektakli warszawskiego teatru Rozmaitości. Opisywała go jako złotowłosego chłopca z rudymi piegami na nosie i małym dołkiem w brodzie. Sam moment spotkania go, opisywała tak:

Aktor starszy o siedem lat od Grażyny Szapołowskiej i mający na swoim koncie już sukcesy teatralne i role filmowe, wywarł na ówczesnej studentce ogromne wrażenie. To właśnie dla niego postanowiła rozstać się z młodszym bratem Agnieszki Fitkau-Perepeczko, Erykiem. Grażyna Szapołowska i Marek Lewandowski wzięli ślub cywilny we wrześniu 1975 r.

Ich małżeństwo rozpadło się po niecałym roku

Mimo początkowego, gorącego uczucia, małżeństwo przetrwało zaledwie 11 miesięcy. Para spędziła wakacje w 1976 r. już osobno. Podczas nich Grażyna Szapołowska wraz z przyjaciółką Marią Mamoną wyruszyła w autostopową podróż do Rumunii. To właśnie wtedy podjęła ona decyzję o rozwodzie.

Tym co poróżniło ją z mężem, były dzieci. Marek Lewandowski szybko pragnął zostać ojcem, natomiast aktorka nie czuła się jeszcze gotowa na macierzyństwo. Można o tym również przeczytać w autobiografii Szapołowskiej, gdzie wyznaje:

Jak wyglądało ich życie miłosne po rozwodzie?

Zarówno Grażyna Szapołowska, jak i Marek Lewandowski szukali jeszcze w swoim życiu miłości po nieudanym małżeństwie i odnaleźli oni swoje szczęście.

Aktorka jeszcze dwukrotnie wychodziła za mąż, jednak obydwa małżeństwa zakończyły się rozwodami. Z biznesmenem Andrzejem Jungowskim doczekała się córki - Katarzyny.

Mężczyznę swojego życia, jak często sama Grażyna Szapołowska go nazywa, poznała w 2002 roku i jest nim Eryk Stępniewski. Para co prawda klika razy się rozstawała, jednak zakochani zawsze do siebie wracali, ponieważ okazywało się, że ich uczucie jest na tyle silne, że nie potrafią bez siebie żyć.

Natomiast Marek Lewandowski odnalazł szczęście w drugim małżeństwie z Joanną. Aktor jako klucz do sukcesu swojego 29-letniego związku wymienił w wywiadzie dla "Dobrego Tygodnia" poczucie humoru, mnóstwo tolerancji i wyrozumiałości w relacji.

Lewandowski jest także ojcem czwórki dzieci. Żadne z nich nie poszło jego śladami i dzieci zajmują się psychologią, socjologią oraz medycyną. Aktor nie ukrywał, że bardzo go to cieszy:

O swoim obecnym, prywatnym życiu bardzo chętnie się wypowiada, jednak do dzisiaj nie skomentował wyznań Grażyny Szapołowskiej w książce "Ścigając pamięć".

Czytaj również:

Marcin Dorociński wycięty z "Mission: Impossible"? Jest odpowiedź aktora

Wojciech Misiuro nie żyje. Aktor zmarł w wieku 71 lat

Warszawa: Aktor Antoni K. usłyszał zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia

Zobacz także:


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Szapołowska | Marek Lewandowski
Reklama
Reklama
Reklama