Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Małgorzata Niemen przegrała kolejny proces!

Małgorzata Niemen (58 l.) nadal niestrudzenie broni dostępu do dorobku artystycznego męża. Kolejny raz sąd nie stanął po jej stronie...

Wdowa po Czesławie Niemenie podaje do sądu niemal każdego, kto według niej chce nielegalnie czerpać korzyści finansowe z wizerunku jej męża.

Małgorzata miała m.in. pretensje do kibiców Legii, którzy śpiewali "Sen o Warszawie" przed każdym meczem, uznając go za swój nieformalny hymn.

W sierpniu przegrała z kolei proces, który wytoczyła "Stowarzyszeniu Pamięci Czesława Niemena" w Świebodzinie, chcąc zmusić ich do zmiany nazwy, aby w tytule nie pojawiało się nazwisko jej męża.

Wczoraj w poznańskim sądzie zakończył się kolejny proces... Kolejny, który przegrała!

Reklama

Tym razem wdowa pozwała brata stryjecznego Czesława, który śmiał wydać płytę z zapisami koncertów z połowy lat 80.

Oskarżony twierdził, że nagranie podarował mu sam Czesław, a poza tym ani wdowa, ani córki Niemena nie były tym zainteresowane.

Małgorzata po ukazaniu się płyty nagle owym materiałem jednak się zainteresowała i oskarżyła Romualda Wydrzyckiego o naruszenie jej praw autorskich.

Sąd znów jednak nie stanął po jej stronie!

"Wydrzycki twierdził, że Niemen podarował mu nagrania, a przed śmiercią dodał jeszcze, że może nimi swobodnie dysponować. Nie ma podstaw, by podważać wiarygodność Romualda Wydrzyckiego. [Sędzia] Przypomniał, że kuzyn pomagał Niemenowi w organizacji koncertów, razem się wychowywali i przez długi czas mieszkali. Jednocześnie przepisy nie wymagały w tym czasie przeniesienia praw autorskich na piśmie. Romuald Wydrzycki był przekonany, że może dysponować tymi nagraniami, a przestępstwo naruszenia praw autorskich popełnić można tylko umyślnie" - czytamy w poznańskim dodatku "Gazety Wyborczej".

Uniewinnienie oskarżonego nie kończy jednak sprawy, bo w poznańskim sądzie nadal toczy się proces cywilny, który wytoczyła mu wdowa po Niemenie. Małgorzata domaga się ponad 400 tys. zł zadośćuczynienia za straty poniesione w związku z wydaniem płyty! 

Myślicie, że kiedyś odpuści?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Niemen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »