Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska apeluje o wpłaty na konto. Dla dzieci Agnieszki Kotlarskiej!

Śmierć znanej z serialu "Klan" Agnieszki Kotlarskiej (†43) wstrząsnęła całym środowiskiem aktorskim, a w szczególności Małgorzatą Kożuchowską. Aktorka poczuła, że jej powinnością jest zrobić wszystko, by pomóc dzieciom zmarłej przyjaciółki.

10 czerwca minie trzy miesiące od śmierci Agnieszki Kotlarskiej. Małgorzata Kożuchowska przyjaźniła się z nią od czasów Akademii Teatralnej. Obie były spoza Warszawy - Małgosia z Torunia, Agnieszka z Pabianic - szybko więc odnalazły wspólny język.

- Stały się sobie bardzo bliskie. Zwierzały się z sercowych rozterek, snuły plany na przyszłość, wspólnie marzyły, że kiedyś zostaną gwiazdami - zdradza znajoma aktorek.

Reklama

Ich losy jednak potoczyły się inaczej. Kożuchowska postawiła na karierę, Kotlarska urodziła dwójkę dzieci i poświęciła się rodzinie.

Kiedy przychodziło zwątpienie, Małgosia jednak zawsze znalazła słowa pocieszenia dla przyjaciółki. Była przy niej także wtedy, gdy Agnieszka usłyszała tę najstraszniejszą diagnozę. Nowotwór!

- Do końca z godnością znosiła chorobę. Nie poddawała się i mimo wszystko uśmiech na twarzy miała do samego końca - mówiła Kożuchowska na pogrzebie przyjaciółki.

Aktorka zrozumiała też, że jej powinnością jest wspierać rodzinę Agnieszki. Jej dzieci, osiemnastoletni syn i dwunastoletnia córka mieszkają obecnie z babcią. W ich domu się nie przelewa. Kożuchowska zachęca więc do wpłat na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która gromadzi fundusze dla dzieci Kotlarskiej. Ale na tym nie koniec.

- Po pogrzebie wszyscy z roku ze szkoły spotkaliśmy się w restauracji mamy Małgosi Lewińskiej i postanowiliśmy zebrać dla rodziny Agnieszki pieniądze - zdradza nam Anna Samusionek. - Każdy dał ile mógł - dodaje Agata Kulesza.

Małgorzata Kożuchowska była wyjątkowo hojna, nie chce jednak o tym mówić, a tym bardziej podawać kwoty, jaką ofiarowała. - To prywatna sprawa jej i rodziny przyjaciółki - mówi "Dobremu Tygodniowi" agentka aktorki.

Kolejnym krokiem będzie koncert poświęcony pamięci Kotlarskiej, który planowany jest na jesień. Przyjaciele chcą uczcić ją w pogodnym repertuarze, bo taka była Agnieszka - pełna radości. Kożuchowska nie wybrała jeszcze roli dla siebie, ale zrobi wszystko, by koncert stał się wydarzeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »