Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska apeluje o wpłaty na konto. Dla dzieci Agnieszki Kotlarskiej!

Śmierć znanej z serialu "Klan" Agnieszki Kotlarskiej (†43) wstrząsnęła całym środowiskiem aktorskim, a w szczególności Małgorzatą Kożuchowską. Aktorka poczuła, że jej powinnością jest zrobić wszystko, by pomóc dzieciom zmarłej przyjaciółki.

10 czerwca minie trzy miesiące od śmierci Agnieszki Kotlarskiej. Małgorzata Kożuchowska przyjaźniła się z nią od czasów Akademii Teatralnej. Obie były spoza Warszawy - Małgosia z Torunia, Agnieszka z Pabianic - szybko więc odnalazły wspólny język.

- Stały się sobie bardzo bliskie. Zwierzały się z sercowych rozterek, snuły plany na przyszłość, wspólnie marzyły, że kiedyś zostaną gwiazdami - zdradza znajoma aktorek.

Reklama

Ich losy jednak potoczyły się inaczej. Kożuchowska postawiła na karierę, Kotlarska urodziła dwójkę dzieci i poświęciła się rodzinie.

Kiedy przychodziło zwątpienie, Małgosia jednak zawsze znalazła słowa pocieszenia dla przyjaciółki. Była przy niej także wtedy, gdy Agnieszka usłyszała tę najstraszniejszą diagnozę. Nowotwór!

- Do końca z godnością znosiła chorobę. Nie poddawała się i mimo wszystko uśmiech na twarzy miała do samego końca - mówiła Kożuchowska na pogrzebie przyjaciółki.

Aktorka zrozumiała też, że jej powinnością jest wspierać rodzinę Agnieszki. Jej dzieci, osiemnastoletni syn i dwunastoletnia córka mieszkają obecnie z babcią. W ich domu się nie przelewa. Kożuchowska zachęca więc do wpłat na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która gromadzi fundusze dla dzieci Kotlarskiej. Ale na tym nie koniec.

- Po pogrzebie wszyscy z roku ze szkoły spotkaliśmy się w restauracji mamy Małgosi Lewińskiej i postanowiliśmy zebrać dla rodziny Agnieszki pieniądze - zdradza nam Anna Samusionek. - Każdy dał ile mógł - dodaje Agata Kulesza.

Małgorzata Kożuchowska była wyjątkowo hojna, nie chce jednak o tym mówić, a tym bardziej podawać kwoty, jaką ofiarowała. - To prywatna sprawa jej i rodziny przyjaciółki - mówi "Dobremu Tygodniowi" agentka aktorki.

Kolejnym krokiem będzie koncert poświęcony pamięci Kotlarskiej, który planowany jest na jesień. Przyjaciele chcą uczcić ją w pogodnym repertuarze, bo taka była Agnieszka - pełna radości. Kożuchowska nie wybrała jeszcze roli dla siebie, ale zrobi wszystko, by koncert stał się wydarzeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »