Reklama
Reklama

Małgorzata Braunek wyszła za mąż, by uciec od apodyktycznej matki. Wytrwała w związku dwa lata

​Małgorzata Braunek była jedną z najpiękniejszych i najbardziej charyzmatycznych aktorek. Nie każdy wie, że pierwszy raz wyszła za mąż, by uciec przed nie znoszącą sprzeciwu matką. Kiedy chciała się po dwóch latach rozwieść, matka przy pomocy parasolki próbowała wybić jej ten pomysł z głowy.


Małgorzata Braunek  (†67 l.), zagrała u najlepszych reżyserów. Była Oleńką w "Potopie" Jerzego Hoffmana, Ireną w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy, czy wreszcie Izabelą Łęcką w "Lalce". W pamięci widzów zapisała się jako delikatna i piękna aktorka. Prywatnie była buddystką i mistrzynią Zen i zwierzchnikiem Związku Buddyjskiego Kanzeon.

Reklama

Małgorzata Braunek wyszła za mąż, by uciec od matki

Powszechnie znane są jej małżeńskie perypetie i burzliwy związek z reżyserem Andrzejem Żuławskim. Owocem tej relacji jest ceniony reżyser Xawery Żuławski. Po rozstaniu z nim aktorka związała się z Andrzejem Krajewskim. Oboje byli zafascynowani buddyzmem i jemu poświęcali czas, a aktorka nawet karierę. Małgorzata Braunek została po raz drugi matką Jej córka Orina poszła w ślady matki i jest uznaną aktorką.

Mało kto pamięta pierwsze małżeństwo Małgorzaty Braunek. 20-letnia wówczas dziewczyna poślubiła 9 lat starszego aktora Janusza Guttnera.

Poznała go dzięki swojej przyrodniej siostrze. Jej największym marzeniem było wynieść się jak najszybciej z domu. Małgorzata urodziła się w Szamotułach. Była córką oficera kawalerii i rotmistrza Wojska Polskiego II RP Władysława Braunka. W domu panowały ostre wojskowe zasady. Ale Małgorzata marzyła, by jak najszybciej wyrwać się spod skrzydeł apodyktycznej matki. Gdy poznała Janusza Guttnera jej matka nie wyobrażała sobie, żeby córka mogła mieszkać z mężczyzną bez ślubu. Dlatego konieczne było małżeństwo. Nawet kiedy Małgorzata była już mężatką, matka wpadała rano, by sprawdzić, czy córka wypiła ciepłe mleko i zjadła śniadanie. Jeśli nie, to beształa zięcia, że nie dość dobrze zajmuje się żoną.

Małgorzata Braunek wytrwała w małżeństwie dwa lata

Czy Małgorzata była zakochana w Janie? Nie wiadomo. Jednak ich małżeństwo od początku było nietypowe. W podróż poślubną do Modeny Małgorzata pojechała sama, gdyż męża zatrzymały obowiązki zawodowe.
Nic więc dziwnego, że gdy na drodze młodej aktorki stanął Andrzej Żuławskistraciła dla niego głowę. Poznali się na planie filmu "Trzecia część nocy". Małgorzata wyprowadziła się z domu. Nie pomogła tym razem nawet interwencja apodyktycznej matki. Podobno przy pomocy parasolki próbowała przemówić córce do rozumu i zmusić ja do powrotu do męża. 

Dla Janusza decyzja Małgorzaty przyspieszyła jego emigrację, o której myślał od jakiegoś czasu. Tuż po rozwodzie, który dostali bardzo szybko Guttner wyjechał do Londynu, gdzie pracował jako fotograf, grafik i dziennikarz. Przez wiele lat był związany z Teatrem Polskim ZASP w Londynie. Zagrał epizodyczne role w takich produkcjach jak "Blisko coraz bliżej", czy nawet "M jak miłość". 

Małgorzata niestety nie była szczęśliwa w kolejnym małżeństwie. Pomiędzy nią a Andrzejem Żuławskim szybko wybuchł konflikt. Aktorka obwiniała go o to, że wkrótce po porodzie została zmuszona przez Żuławskiego do gry w "Diable". Opisywała to później jako traumatyczne doświadczenie. Po zakończeniu zdjęć do "Diabła" małżonkowie się rozwiedli. 
Małgorzata Braunek znalazła oparcie dopiero w trzecim mężu Andrzeju Krajewskim. To on trwał przy niej do ostatnich dni jej życia. Aktorka zmarła 23 czerwca 2014 roku z powodu raka jajnika.

Zobacz też:

Małgorzata Braunek: Dla ukochanego mężczyzny zrezygnowała z kariery i została buddystką!

Peja ostro o Marku Suskim. Jego słowa o polityku nie nadają się do cytowania

Beata Kozidrak będzie zamiatać ulice? Prokuratura chce surowo ukarać piosenkarkę

Jakub Rzeźniczak odda pasek Louis Vuitton fance, która wpłaci pieniądze na jego syna

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Braunek | Andrzej Żuławski | Orina Krajewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy