Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Maja Ostaszewska ma poczucie misji do spełnienia?! Dlaczego to robi?!

Maja Ostaszewska (44 l.) to bardzo lubiana aktorka. Sympatię widzów przyniosły jej drugoplanowe role w serialach, takich jak „Przepis na życie”, czy „Druga szansa”. Teraz otrzymała główną rolę w nowym serialu TVN-u i obecnie jest rozchwytywana. Skąd ma tyle sił do pracy i czy nie cierpi na tym jej rodzina?

Właśnie odebrała Kryształowe Zwierciadło. Maję Ostaszewską nagrodzono za publiczne dokonania, postawę i cechy charakteru. Aktorka nie kryła swojej radości. Jej postawa życiowa wykracza bowiem daleko poza aktorstwo. Ostaszewska spełnia się zawodowo od lat. Jest uznaną aktorką teatralną.

Reklama

Można napisać, że teatry biją się o jej angaż. Nie narzeka również na liczne propozycje telewizyjne. Jest gwiazdą serialu "Druga szansa" i filmu "Pitbull. Nowe porządki", który w kinach obejrzało ponad 2,5 miliona widzów! Nowe propozycje nie przestają napływać, a patrząc już na grafik Mai, trudno jest znaleźć w nim wolne miejsce.

Wydaje się jednak, że ona jest wszędzie, bo aktorstwo nie wyczerpuje jej zainteresowań. Maja Ostaszewska jest buddystką i wegetarianką. Stąd jej walka o prawa zwierząt. Ale oficjalnie wspiera też mniejszości w naszym kraju oraz aktywnie włącza się w walkę o prawa kobiet.

Uważa, że role, które gra również mają związek z jej zaangażowaniem w różne sprawy. Podkreśla, że aktorstwo to także misja, a nie tylko wyuczony zawód. 

Skąd bierze tyle energii do swojej działalności? To niewątpliwie wpływ jej rodziny. Już jako dziecko wyniosła z domu przekonanie, że nikt nie może zawłaszczać jej przestrzeni. Urodziła się w artystycznej rodzinie. Również własna rodzina daje jej wielką siłę. Razem z Michałem Englertem (42 l.), operatorem filmowym i scenarzystą wychowuje dwójkę dzieci: 10-letniego syna Franciszka i o dwa lata młodszą córkę Janinę.

Energię potrafi spożytkować nie tylko na planie filmowym, ale też w działalności społecznej. Po prostu zasady, którymi kieruje się w życiu prywatnym, stara się przenieść na inne dziedziny życia. A te zasady to tolerancja, szacunek dla drugiej osoby i miłość.

Pani Maja podkreśla, że jej dzieci zawsze mogą powiedzieć o swoich problemach i troskach. A rolą rodziców jest ich wysłuchanie. Nagrody, wyróżnienia i szacunek widzów są bardzo ważne dla każdego aktora. To w końcu nadaje sens jego pracy i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Podobnie jest także w przypadku Mai Ostaszewskiej.

Jednak nie może to przysłaniać normalnego życia. Rodzina daje wsparcie, poczucie sensu. Jednak praca dla innych to również obowiązek człowieka, bo aktorka należy do tych osób, które nie chcą i nie potrafią obojętnie przejść przez życie. Tu się spełnia.

Dowiedz się więcej na temat: Maja Ostaszewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje