Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek: Ich związek wywołał w środowisku sensację!

Magdalena Zawadzka (76 l.) i Gustaw Holoubek (†85 l.) znali się prawie dziesięć lat, zanim zdecydowali się stanąć na ślubnym kobiercu. Obydwoje mieli już za sobą doświadczenia z poprzednich małżeństw, których zakończenie wcale nie było łatwe. Ich związek wzbudził w środowisku sensację. Magda była przecież o ponad dwie dekady młodsza! Dla nich jednak różnica wieku nie miała żadnego znaczenia...

Reklama

Zmarły w 2008 roku Gustaw Holoubek uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów wszech czasów. Każdą kreacją udowadniał, że zasługuje na miano Mistrza... Sam miał sobie jednak wiele do zarzucenia, niektórych swoich ról nie znosił, a kilka uważał wręcz za osobiste porażki.

Reklama

Czuł, że idzie na dno...

60 lat temu miała miejsce premiera "Zemsty", którą dla Teatru Telewizji wyreżyserował Jerzy Kreczmar i w której w roli Papkina wystąpił Gustaw Holoubek (miał wtedy 37 lat). Wiele lat później aktor wyznał, że uważa udział w tym przestawieniu za jedną z dwóch swych największych zawodowych porażek.

"Świetnie pamiętam role, które były moimi porażkami. Pierwsza to Papkin w telewizyjnej "Zemście", druga - Tartuffe w "Świętoszku" na deskach Teatru Dramatycznego. W obu przypadkach przeżywałem dziwną słabość, do tego stopnia, że zapomniałem tekstu. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Nie potrafiłem się wyzwolić ze stresu i moja obecność na scenie była dla mnie czymś głęboko żenującym" - powiedział.

Gustaw Holoubek do końca życia twierdził, że grając Papkina, czuł, że... idzie na dno.

"Po prostu nie nadawałem się do tej roli - olśniewająco efektownej, a zarazem niebezpiecznej. Myślę, że nie potrafiłem sprostać założeniom reżysera. Mój błąd polegał na tym, że nie umiałem się wcześniej wycofać" - wspominał.

AIM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »