Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Maciej Orłoś boi się o przyszłość: Mam nadzieję, że będę mógł spokojnie pracować w TVP

Choć z wykształcenia Maciej Orłoś (55 l.) jest aktorem, to jednak nie scena, a mały ekran dały mu popularność. Dziennikarz ma nadzieję, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości nadal będzie mu dane pracować w Telewizji Polskiej!

Wydałeś już kilka książek, m.in. "Jak występować i zabłysnąć". Na ile do ich powstania przyczynił się twój tata, wybitny pisarz Kazimierz Orłoś?
Maciej Orłoś: - Co do talentu i genów, nie chcę się wypowiadać. Po pierwsze trudno jest zdefiniować swój talent, a po drugie - trudno powiedzieć, czy się go odziedziczyło. Ojciec zawsze inspirował mnie do pisania. Choćby przez to, że od dzieciństwa towarzyszył mi stukot maszyny dochodzący z drugiego pokoju.

Reklama

Rozmawialiście w domu o twórczości ojca?

- Wiele razy. Przeczytałem wszystkie jego książki, bo byłem ich po prostu ciekawy. Często on sam czytywał nam fragmenty tego, co napisał, a potem o tym rozmawialiśmy. Byliśmy z mamą i siostrą Joanną pierwszymi odbiorcami i recenzentami.

Niewiele osób wie, że twoja siostra i żona noszą takie samo imię. Utrzymujecie ze sobą kontakt?

- Wszyscy mieszkamy w Warszawie i spotykamy się często przy okazji różnych rodzinnych uroczystości, świąt, jubileuszy. Nasze dzieci są w podobnym wieku i też mają ze sobą świetny kontakt.

Jesteś ojcem czwórki dzieci. Jakie masz z nimi relacje?

- Moim zdaniem rodzic powinien umieć znaleźć złoty środek i myślę, że mi się to udaje. Czasami bywam dla nich kumplem, zawsze natomiast jestem autorytetem.

Co jest waszą wspólną pasją?

- Muzyka. Bardzo lubię jej słuchać, chociaż nie znam nut. Dla mojego 25-letniego syna Antka muzyka jest całym życiem. Gra na perkusji w zespole rockowym. Z kolei mój najstarszy syn Rafał jest organizatorem tras koncertowych zespołu LemON.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Na żywo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Orłoś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje