Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Linda w sejmowym serialu?

Czy Bogusław Linda (56 l.) wystąpi w serialu opowiadającym o kulisach zachowań posłów i o tym, co dzieje się w kuluarach polskiego Sejmu?

O udział aktora zabiega Piotr Gadzinowski, znany z niekonwencjonalnych zachowań i wystąpień były poseł SLD, do niedawna również publicysta i zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Nie", który swoje doświadczenia poselskie kończy przelewać właśnie na papier, czego efektem ma być sejmowy serial.

Reklama

Gadzinowski nazwał serial "Sejm jak miłość", opowiada w scenariuszu o działalności sejmowych lobbystów, handlu głosami, łapówkach dla posłów, szkicuje ostro fikcyjne postaci poszczególnych parlamentarzystów, które bez trudu będzie można rozszyfrować i skojarzyć z aktywnymi w Sejmie politykami wszystkich ugrupowań politycznych.

Były poseł, a obecnie scenarzysta podkreśla, że ma zamiar skupić się nie na samym Sejmie, a na sejmowym folklorze, ale jak tytuł serialu jednoznacznie wskazuje, nie zabraknie też wątków romantycznych.

Gadzinowski mówi, że ma już producenta serialu, pozostaje problem, która ze stacji telewizyjnych zainteresuje się projektem. Nic też nie słychać na temat zainteresowania pomysłem Bogusława Lindy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje