Reklama
Reklama

Lara Gessler nagle wyjawiła rodzinną tajemnicę. Mama ma powody do obaw?

Lara Gessler (34 l.) w najnowszym wywiadzie pokusiła się o proroczą wypowiedź. Jak ujawniła, póki co, trudno jej byłoby wyobrazić sobie sytuację, by zagroziła popularnością sławnej mamie. Dziedziczka gastronomicznego imperium raczej wyklucza możliwość, by media nazywały Magdę Gessler „matką tej słynnej Lary”, a nie odwrotnie, jak teraz. No cóż, jeszcze wszystko przed nimi.

Magda Gessler nigdy nie ukrywała, że jednym z jej celów biznesowych jest wykreowanie potomstwa na celebrytów. Początkowo trochę narzekała, że córka, która poszła w jej ślady i gotowania uczyła się w za granicą, trochę się opiera i nie pozuje na ściankach tak chętnie i intuicyjnie jak mama. Jak wyznała restauratorka w tygodniku "Gwiazdy":

"Nie lubi, jak jej robią zdjęcia. Ma z tym problem, bo jest nieśmiała”.

Na szczęście Lara Gessler z czasem się przełamała. Do tego stopnia, że zdecydowała się wziąć udział w reality-show "Ameryka Express", a potem poszło już z górki

Reklama

Lara Gessler: wolny duch lekko udomowiony

W udzielonym 5 lat temu magazynowi „Viva” wspólnym wywiadzie z mamą i przyrodnim bratem, Tadeuszem, przedstawiła się jako wolny duch, niespecjalnie przywiązany do społecznych konwenansów, takich jak stabilne związki, czy noszenie bielizny. 

Jej  pierwsze małżeństwo przetrwało zaledwie kilka miesięcy i Lara pożegnała się z nim  bez żalu. Zresztą, jak przyznała w „Vivie”, z zasady do  niczego się nie przywiązuje, gdyż uważa, że ludzkość wpadła w pułapkę konsumpcjonizmu

Z czasem trochę zmodyfikowała swoje podejście do życia. Po tym, gdy na świat przyszły dzieci, Lara Gessler zaczęła cenić wartości rodzinne, a co do „pułapki konsumpcjonizmu” to wydaje się rozwijać ten koncept w twórczy sposób, sprzedając pączki po 22 złote

Lara Gessler nigdy nie przyćmi Magdy Gessler

Jednak, jak można wywnioskować z najnowszego wywiadu Lary w podcaście NaTemat "Światła, Kamera, Prawda", wrodzona skromność pozostała cechą dominującą jej osobowości. Jak wyznała spadkobierczyni kulinarnych tradycji Gesslerów:

„Nie mam ambicji przeskoczenia mojej mamy. Nie wiem, czy to byłoby możliwe. Są takie wielkie figury w polskim show biznesie, ikony. Ja nie wiem, co bym musiała zrobić, żeby mówili "Magda Gessler, mama Lary Gessler"… No, to się nie wydarzy i ja w ogóle nie mam takiej ambicji, bo ja żyję na zupełnie niższym rejestrze i mi jest tak naprawdę super. Każdy ma swoje poletko, w którym się dobrze czuje. Ja się dobrze czuję w moim. Taki jest odnośnik, mama była pierwsza”. 

Lara Gessler jest młodszą córką Magdy Gessler, a zarazem jedynym dzieckiem z małżeństwa z Piotrem Gesslerem. Ojcem starszego syna, Tadeusza jest natomiast dziennikarz Volkhart Müller. Magda, wówczas jeszcze Ikonowicz, poślubiła go w 1982 roku, gdy mieszkał w Madrycie jako korespondent tygodnika "Der Spiegel".

Po śmierci męża, z zaledwie pięcioletnim synkiem wróciła do Polski, gdzie poznała i poślubiła Piotra Gesslera, wchodząc w ten sposób do rodziny o uznanych, wieloletnich tradycjach w gastronomii. 

Lara Gessler chciała odciąć się od sławnego nazwiska

Jak wspominała Magda Gessler w wywiadach, ani jej mąż, ani szwagier nie znali się na prowadzeniu biznesu i gdyby nie ona, rodzinny interes z pewnością by się rozpadł. Jednak wszystko ma swoją cenę. Gessler tak się poświęciła pracy, że opiekę  nad Tadeuszem i jego młodszą o sześć lat siostrą, Larą zrzuciła na barki nowego męża. Po rozwodzie dzieci zostały pod jego opieką. 

Lara Gessler nie robi sekretu z tego, że w tajniki kuchni wprowadził ją ojciec, jednak gastronomiczne szlify wolała zdobywać w miejscu, gdzie jej nazwisko nie budziło żadnych skojarzeń. Córka Magdy, nawiasem mówiąc, socjolożka z wykształcenia, ukończyła szkołę cukierniczą w Londynie, a następnie odbyła praktykę w restauracji, mającej 3 gwiazdki Michelin. Ma za sobą także naukę w międzynarodowej szkole gastronomicznej French Culinary Institute w Nowym Jorku. Jak wyznała w najnowszym wywiadzie:

„To się udało i to był świetny eksperyment. Dzięki temu nabrałam dużo pewności siebie”. 

Zobacz też:

Książulo przetestował pączki Gessler. Zaszokowała go cena: "Absurd"

Magda Gessler "całkiem odleciała" na święta. Córka nagle wszystko wyjawiła

Lara Gessler zachwyca figurą w oryginalnej stylizacji. Jak modelka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lara Gessler | Magda Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy