Reklama
Reklama

Kuba Wojewódzki zamieścił dziwne zdjęcie. Przegapił #MeToo?

Kuba Wojewódzki (59 l.) lubi uchodzić za człowieka światowego, o liberalnych poglądach, świetnie rozumiejącego realia współczesnego świata. Niestety, zdjęcie, które zamieścił na swoim Instagramie może sugerować, że nadal nie pojął definicji seksizmu.

Kuba Wojewódzki zbudował swój wizerunek na kontrowersjach. Lubi zarzucać małostkowość ludziom, którzy nie zachwycają się jego opowieściami o „kilometrowych apartamentach”, luksusowych samochodach i coraz młodszych partnerkach. Nie stroni też od pouczania i krytykowania innych, szczególnie kobiet. 

Kuba Wojewódzki: o co ma żal do feminizmu?

Małgorzacie Rozenek- Majdan wytknął śmieszność i „zamienianie swojego życia w „Truman Show”, o Katarzynie Cichopek powiedział, że „nie jest osobowością telewizyjną, tylko osobą w telewizji”, a Mai Staśko zarzucił, że feminizm pozbawił ją poczucia humoru. 

Reklama

Swoje zdanie na temat feminizmu wyraził w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”, gdy wyjaśnił, że roznegliżowane panie, podające napoje gościom jego show w TVN są praktycznie jego emanacją: 

"Kobiecość można świętować na wiele sposobów. Nie budujmy frontu wyzwolenia pięknych dziewcząt z ich seksualności, bo one tego nie chcą i nie oczekują".

Maja Staśko dostrzega seksizm

Maja Staśko wielokrotnie próbowała dać Wojewódzkiemu do zrozumienia, że nie rozumie współczesnego świata tak dobrze, jak sam myśli.  Jak wyjaśniła w podcaście Wojewódzki&Kędzierski:

"Jesteś po drugiej stronie normalizowania seksizmu w społeczeństwie. Powiedziałeś, że aktorki ciągle chcą dostawać rolę gwałconych kobiet, realizujcie swoje marzenia w domu. Wiesz, ile kobiet w domu jest gwałconych? "Trzeba lać kobiety", a ty podniosłeś dwa kciuki na znak wsparcia!"

Dziwne zdjecie na Instagramie Wojewódzkiego

Zapewne zdjęcie, które Wojewódzki zamieścił ostatnio na swoim Instagramie,  też nie wywoła entuzjazmu Staśko. Może budzić skojarzenia z kampanią reklamową Dolce&Gabbana, z której projektanci musieli się wycofać pod naporem posądzeń o promowanie tzw. kultury gwałtu. 

To było w 2007 roku. Od tamtej pory sporo się na świecie pozmieniało, wydarzył się ruch #MeToo, dorosło nowe pokolenie  i zmieniła się wrażliwość. Co ciekawe, Wojewódzki dał do zrozumienia w komentarzu, że zdjęciem nieprzytomnych kobiet, leżących obok samochodu chce uczcić tegoroczne walentyki. Wyszło romantycznie?

Zobacz też:

Kuba Wojewódzki pokazuje pośladki nowej kochanki. Co na to Markowska?

Wojewódzki wrzucił zdjęcie z nagą kobietą. Ma już nową wybrankę?

Julia Wieniawa zaskoczyła wyznaniem u Kuby Wojewódzkiego. Poruszyła temat #metoo

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Maja Staśko
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy