Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Księżna Kate i książę William odwiedzili były obóz koncentracyjny. Skandaliczna relacja!

Książę William (35 l.) i księżna Kate (35 l.) byli bardzo poruszeni wizytą w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym. Dali temu wyraz we wpisie w księdze gości. Ich pobyt tam relacjonowały światowe media. Niektóre z nich zrobiły to w skandaliczny sposób.

17 lipca rozpoczęła się wizyta pary książęcej w Polsce. Kate i William odwiedzili nie tylko Warszawę, ale i Gdańsk. W jednym i drugim mieście przyjęto ich serdecznie. W stolicy przystosowano nawet pokój dla ich dzieci! Wypełniono go zabawkami polskiej produkcji.

Reklama

We wtorek 18 lipca członkowie brytyjskiej monarchii udali się do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Sttuthof. Spotkali się tam z byłymi więźniami obozu. Dotknęło ich to, co zobaczyli na miejscu, czemu dali wyraz we wpisie w księdze gości.

"Jesteśmy głęboko poruszeni wizytą w Stutthofie, które było miejscem tak strasznego bólu, cierpienia i śmierci. Ta druzgocząca wizyta przypomniała nam o przerażającym mordzie na sześciu milionach Żydów, zwiezionych z całej Europy, którzy zginęli w wywołującym zgrozę Holokauście. W zatrważający sposób przypomina to również o cenie wojny oraz o fakcie, że sama tylko Polska straciła miliony swoich obywateli, którzy padli ofiarą najbardziej brutalnej okupacji. Każdy z nas niesie wielkie brzemię odpowiedzialności, by zapewnić, że potrafimy wyciągnąć naukę oraz że groza tego, co się wydarzyło, nigdy nie zostanie zapomniana i nigdy nie się powtórzy" - napisali.

Tę wizytę księcia i księżnej opisywały zagraniczne media. Część z nich zrobiła to w sposób skandaliczny! M.in. "Time", "Daily Mirror", Daily Mail", "Sky News" i CNN użyły zwrotu "polskie obozy koncentracyjne".

Oczywistym jest, że powstały one na terenie okupowanej Polski, ale polskie nie są, budowali je Niemcy. Zainterweniowało Muzeum Auschwitz. W wyniku tego CNN przeprosiło za tę bulwersującą pomyłkę.

"Nasze przeprosiny - upewnimy się, by na przyszłość było poprawnie. Dziękujemy za to wskazanie" - napisano na profilu na Twitterze.

Internauci nie kryją oburzenia. "Wróćcie do szkoły. Potrzebujecie dodatkowych lekcji historii" - czytamy w jednym z komentarzy.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »