Reklama
Reklama

Księżna Kate cała w barwach Jamajki, a książę William mówi o niewolnictwie

Księżna Kate (40 l.) i książę William (39 l.) kontynuują swoją bajeczną podróż po Karaibach. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej w ten sposób celebrują 70. rocznicę panowania królowej Elżbiety II. Platynowy jubileusz monarchini jest wyjątkowy pod wieloma względami, również jeśli chodzi o stroje. Księżna Kate znów zadała szyku!

Księżna Kate w barwach Jamajki

Podróż książąt Cambridge po Karaibach od samego początku budzi wielkie emocje. W związku z licznymi protestami lokalnych społeczności, Kate i William musieli nieco zmodyfikować plan swojej wyprawy. Mieszkańcy byłych kolonii brytyjskich czują się oburzeni faktem, że członkowie rodziny królewskiej z okazji platynowego jubileuszu odwiedzają właśnie ich strony. W związku z wizytą Cambridge’ów, odżyły od lat skrywane żale i roszczenia. Miejscowi żądają zmiany ustroju Jamajki na republikę, ponieważ nie chcą być dłużej związani z krajem, który latami ich wyzyskiwał.

Reklama

Napięte nastroje zdają się jednak zupełnie nie przeszkadzać księżnej Kate i księciu Williamowi. Para każdego dnia odwiedza zapierające dech w piersiach miejsca i uczestniczy w wykwintnych ucztach. Na okazję spotkania z generalnym gubernatorem Jamajki w King’s House księżna Kate ubrała cudowną, zieloną suknię autorstwa brytyjskiej projektantki Jenny Packham. Piękno stroju podkreśliły kolczyki i bransoletka wypożyczone z osobistej kolekcji rodziny królewskiej. Z kolei, książę William postawił na klasykę. W czarnej muszce i eleganckim garniturze prezentował się znakomicie. W wydarzeniu w Kingston wzięli udział m.in. generał Sir Patrick Allen i jego żona Lady Allen, premier Andrew Holness i jego żona Juliet oraz przywódca opozycji Mark Holding.

Księżna Kate i książę William: platynowy jubileusz

W trakcie kolacji księżna Kate sporo rozmawiała z Goldingiem, którego partia powiedziała, że pragnie, aby rodzina królewska przeprosiła za niewolnictwo i wypłaciła milionowe reparacje. W trakcie dyskusji okazało się, że oboje mieli przyjemność studiować w St Andrews, chociaż macierzysta uczelnia Kate znajdowała się w Szkocji, a polityka w USA. Żona Williama nie ukrywała, że jest oczarowana pięknem okolicy i ogromnie chciałaby tu jeszcze wrócić.

W jednym z przemówień książę Cambridge odniósł się do kwestii związanych z czarnym rozdziałem w dziejach. Stwierdził, że handel niewolnikami "nigdy nie powinien mieć miejsca" i wyraził smutek z powodu wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. 

Od początku wyprawy po Karaibach księżna Kate zachwyca niesamowitymi stylizacjami. Podczas pobytu w Belize żona księcia Williama postawiła na nieco bardziej swobodny strój. Etniczne wzory, buty na koturnach oraz materiałowe kolczyki stworzyły iście wakacyjny look. Jakimi stylizacjami Kate zaskoczy nas jeszcze w kolejnych dniach pobytu na Karaibach? Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć następne stroje księżnej!

Zobacz też:

Szokująca deklaracja patoyoutubera! Dziennikarz aż oniemiał

Polsat News wykorzystał słowa ambasadora Rosji przeciwko niemu. "Same fejki"

Osoby, które kupiły mieszkanie na kredyt mogą liczyć na zwrot jednej z opłat? Zmiany nadchodzą

Jens Stoltenberg: będą cztery nowe grupy bojowe NATO

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton | Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy