Reklama
Reklama

Książę William i Kate Middleton: tak wyglądały początki ich miłości

Książę William ( 40 l.) i Kate Middleton (41 l.) poznali się w 2001 roku na Uniwersytecie St Andrews. Brytyjski następca tronu lubi podkreślać w wywiadach, że ich związek rozkwitał na solidnym gruncie przyjaźni. W tamtym czasie mogli cieszyć się względna anonimowością, z której chętnie korzystali, spacerując po okolicy i wpadając na zakupy do supermarketu.

Książę WilliamKate Middleton poznali się na najstarszym szkockim uniwersytecie w 2001 roku. Nie  był to pierwszy wybór dla żadnego z nich. 

Książę William i Kate Middleton: tak sie poznali

Starszy syn Karola i Diany miał studiować na Uniwersytecie w Edynburgu i tę samą uczelnię wybrali dla Kate jej rodzice-milionerzy, którzy dorobili się na sprzedaży gadżetów na przyjęcia. Kiedy okazało się, że książę jednak wybiera się do St. Andrews, Kate też zmieniła zdanie i wycofała papiery z edynburskiej uczelni. 

Reklama

Wprawdzie na Uniwersytecie St Andrew studiowali na różnych kierunkach: William wybrał geografię, a Kate historię sztuki, jednak szybko się zaprzyjaźnili. Następca brytyjskiego tronu lubi podkreślać w wywiadach, że od razu nawiązali nić porozumienia. Jak wyznał w wywiadzie udzielonym z okazji zaręczyn w 2010 roku:

"Kiedy po raz pierwszy spotkałem Kate, wiedziałem, że jest w niej coś wyjątkowego, a potem wiedziałem, że być może jest coś, co chciałbym tam odkryć, ale przez jakiś czas byliśmy przyjaciółmi. To był dobry rodzaj fundamentu. Teraz naprawdę wierzę, że bycie przyjaciółmi to ogromna zaleta”.

"The Crown" pokaże początki związku Williama i Kate

Twórcy „The Crown” postanowili odtworzyć początki znajomości księcia i księżnej Walii w 6. sezonie serialu, który będzie zarazem ostatnim. W role księcia Williama i Kate Middleton wcielają się Ed McVey i Meg Bellamy, a zdjęcia powstają na terenie Uniwersytetu St Andrews. 

Jak ujawnił książę Harry w swojej autobiograficznej książce „Ten drugi”, jego starszy brat podczas studiów mógł cieszyć się względna anomimowością. Na mocy umowy, zawartej wtedy między rodziną królewską i brytyjskimi mediami, w zamian za kilka starannie zaplanowanych sesji z campusu, prasa miała dać Williamowi spokój i rzeczywiście, zastosowała się do tych wytycznych w niespotykanym wcześniej ani później stopniu. William i Kate mogli więc, nie niepokojeni przez fotoreporterów, wybrać się na spacer, czy pójść na zakupy do supermarketu. 

I kiedy już wydawało się, że znajomość Williama i Kate zmierza w kierunku zaręczyn, a Windsorowie pogodzili się z myślą, że przyjęcie do rodziny kogoś spoza arystokracji nie musi być równoznaczne z upadkiem monarchii, nastąpiło rozstanie. Kate w zaręczynowym wywiadzie nie ukrywała, że było ono inicjatywą Williama:

"W tamtym czasie nie byłam z tego powodu zbyt zadowolona, ale tak naprawdę uczyniło mnie to silniejszą osobą. Dowiedziałam się o sobie rzeczy, z których być może nie zdawałam sobie sprawy i naprawdę ceniłam sobie ten czas”.

Kate Middleton stawia warunek

Jak ujawniła jedna z królewskich biografek, Katie Nicholl, w dokumencie „Kate Middleton: Working Class to Windsor”, którego tytuł odzwierciedla drogę, którą pokonała Kate od klasy pracującej do przynależności do najsławniejszej  rodziny w Wielkiej Brytanii, kiedy William ostatecznie uznał, że lepszej kandydatki na żonę nie znajdzie, Kate postawiła warunek. Było nim utrzymanie bliskich relacji z krewnymi. I, jak twierdzi Nicholl, William zagwarantował jej to podczas oświadczyn:

"Po poślubieniu kogoś z rodziny królewskiej, stajesz się Windsorem i tylko tyle. Kiedy William oświadczył się Kate, zaznaczył bardzo jasno, że nie będzie musiała porzucać swojej rodziny z chwilą, w której zostanie jego żoną. I rzeczywiście: Middletonowie zawsze są obecni na ważnych uroczystościach. 

Ślub Kate i Williama, który odbył się 29 kwietnia 2011  w Opactwie Westminsterskim, relacjonowało 7 tysięcy dziennikarzy, przejazd młodej pary ulicami Londynu zgromadził milion osób, a telewizyjną transmisję uroczystości obejrzały 2 miliardy widzów na całym świecie. 

Data premiery 6. sezonu „The Crown” nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Pierwotnie była planowana na listopad 2023 roku, jednak ze względu na śmierć królowej Elżbiety II, produkcję wstrzymano na kilka miesięcy.

Na razie można obejrzeć zdjęcia z planu...

Zobacz też:

Niewesoło u Kate i Williama! Za kulisami trzaskanie drzwiami i wyzwiska!

Niebywałe, jak Kate Middleton stała się księżną. Tytuł zawdzięcza sprytnej matce

Kulisy wizyty księcia Williama w Polsce. "Inicjatywa strony brytyjskiej"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy