Reklama
Reklama

Książę Harry nieprzyjemnie potraktował Williama. Aż trudno uwierzyć, jak go "spławił"

Książę Harry i książę William toczą cichą wojnę poza okiem kamer i wścibskich paparazzich. Mimo tego światło dzienne ujrzała napięta sytuacja pomiędzy braćmi, którą widzowie mogli obserwować w serialu Netflixa "Harry i Meghan". O co dokładnie poszło skłóconym książętom?

Książę Harry odprawił Williama SMSem. Wystarczyły dwa słowa

O tym, że książę Harry nie lubi księcia Williama, wiadomo od czasu pamiętnej książki "Ten drugi" ("Spare"). To tam wyznał, że od dzieciństwa William był faworyzowany (np. w przypadku ilości kiełbasek na talerzu), a on musiał walczyć o względy i uznanie ojca, króla Karola III. Po perturbacjach w brytyjskiej rodzinie królewskiej trochę już opadł kurz, ale autor nowej książki o życiu royalsów ujawnia nowe fakty o więzi pomiędzy braćmi.

Reklama

Dla Meghan Harry wolał poświęcić brata

Opisywana akcja w książce "Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown" dotyczy sytuacji z 2019 roku, kiedy to Meghan Markle udzieliła wywiadu dla stacji ITV. 

To był przełomowy moment, w którym to Harry i Meghan rozważali, czy zostać w Wielkiej Brytanii, czy jednak wyprowadzić się do Stanów Zjednoczonych. W rozmowie z zaprzyjaźnionym dziennikarzem Tomem Bradbym Meghan mówiła wówczas, że nie może uzyskać wsparcia od rodziny królewskiej. Wywiad, którego udzieliła, bardzo zaniepokoił Williama.

"Każda kobieta, szczególnie gdy jest w ciąży, jest naprawdę bezbronna, dlatego to było naprawdę trudne. Później pojawia się dziecko, no wiesz... (...) Niewiele osób pytało mnie, czy wszystko ze mną w porządku, a to, przez co przechodzi się za kulisami, jest bardzo prawdziwe" - mówiła wówczas Meghan. Na pytanie przez dziennikarza, czy przechodzi trudny okres, odpowiedziała twierdząco.

Książę Harry nieprzyjemnie spławił Williama. I to za pomocą SMSa

W pewnym momencie William wysłał wiadomość do swojego brata, aby zapytać, czy może przyjść i go zobaczyć, na co Harry odpowiedział tylko mu tylko w dwóch słowach: "Nie przychodź".

Jak podaje "UK Mirror" autor książki "Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown", dziennikarz Valentine Low powiedział: "[Harry - przyp. red.] był tak zaniepokojony, że zespół Williama ujawni wizytę prasie, że wolałby nie widzieć swojego brata, niż ryzykować, że dostanie się to do gazet... Dla wszystkich, którzy wiedzieli, co się dzieje, było to rozdzierające serce".

Kilka miesięcy później Harry i Meghan opuścili Wielką Brytanię.

Zobacz też:

Meghan Markle i książę Harry jednak przechodzą kryzys? Ekspertka poznała po policzku

Uroczy prezent od księcia Harry’ego wstrząsnął monarchią. Zabronili Meghan go nosić


Księżna Kate zastąpi króla Karola III? "Byłaby świetnym wzorem"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry | Książę William | Kate Middleton | Meghan Markle | Spare
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy