Reklama

Reklama

Reklama

Książę Harry może pogrążyć księcia Karola? Między ojcem i synem rozpoczęła się rywalizacja

Książę Karol (73 l.) jest coraz bliżej zdobycia upragnionego tronu. I właśnie teraz na jaw zaczynają wychodzić różne skandale sprzed lat, które szkodzą jego wizerunkowi. Czyżby w ich ujawnianiu maczał palce książę Harry?

Po Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II monarchini stara się jak najwięcej swoich obowiązków przekazać synowi i wnukowi. Królowa w lutym podupadła na zdrowiu i ma trudności z poruszaniem. Niechętnie bierze udział w uroczystościach. Nawet opuściła kilka imprez podczas obchodów 70-lecia jej panowania. Coraz częściej rolę reprezentanta królowej pełni jej wnuk książę William albo syn książę Karol. Ten ostatni powoli przymierza się już do przejęcia tronu.

Kolejne kłopoty księcia Karola

Książę Karol ma jednak w ostatnim czasie coraz więcej kłopotów. Na jaw wychodzą różne stare sprawy, które szkodzą jego wizerunkowi. Nie tak dawno wyciekły informacje o tym, że w 2015 roku następca tronu przyjął od katarskiego księcia Hamada ibn Dżasim ibn Dżabr Al Saniego walizkę pieniędzy. Rzecznik księcia od razu wyjaśniał, że trafiły one na konto organizacji charytatywnej. Jednak w mediach brytyjskich od razu pojawiły się plotki, że następca tronu w zamian za to lobbował na rzecz katarskiego szejka i jego inwestycji. W ubiegłym tygodniu z kolei pojawiły się informacje, że Karol przyjmował też gotówkę od brata terrorysty Osamy bin Ladena.

Reklama

Asystent księcia Karola, Michael Fawcett, został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska po tym, jak ujawniono, że oferował rzekomo saudyjskiemu biznesmenowi obywatelstwo brytyjskie i tytuł.

Kto stoi za ujawnianiem skandali z udziałem Karola?

Ten zbieg zdarzeń wydaje się mocno podejrzany. Wygląda na to, że ktoś specjalnie chce zaszkodzić następcy tronu.

"Karol nie jest paranoikiem, ale nie można zaprzeczyć, że jego obawy mogą być prawdziwe, że ktoś ujawnia te historie, aby zrujnować jego przyszłe rządy" - pisze Woman’s Day powołując się na informatora  z otoczenia księcia Karola.

Doradcy księcia Karola są przekonani, że to jego młodszy syn może mieć z tym związek. Książę Harry od dawna zabiega o uwagę mediów. Dodatkowo jest krytycznie nastawiony do rodziny, po tym, jak odmówiono mu ochrony służb bezpieczeństwa, a ojciec się za nim nie wstawił. Najmłodszy syn księcia Karola planuje w grudniu tego roku wydać pamiętnik. Na razie nie chce nikomu zdradzić, jakie informacje na temat ojca się tam pojawią.

"Karol obawia się, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Kiedy pamiętnik Harry’ego wyjdzie w Boże Narodzenie, spodziewa się, że będzie dużo gorzej"- twierdzi Woman’s Day.

Zobacz też:

Książę Karol przyjął łapówkę? Następca tronu dostał 3 mln euro od katarskiego księcia. To może zagrozić jego sukcesji

Księżna Diana została oszukana. Jej syn William skomentował prowokację: Szkoda, że mama nie poznała prawdy

Książę Harry zaszalał w nocnym klubie w Las Vegas. Aż zapomniał majtek...

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: król Karol III | książę Harry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy