Reklama
Reklama

Krzysztof Skiba ostro komentuje sprawę zakonnic z Jordanowa. "Gdzie jest państwo polskie!?"

Krzysztof Skiba (58 l.) to muzyk, który wprost wypowiada swoje poglądy polityczne i często nie kryje swojego niezadowolenia. Artysta postanowił skomentować głośną sprawę Domu Opieki Społecznej w Jordanowie, która właśnie ujrzała światło dzienne. Co gwiazdor Big Cyc sądzi na temat tych skandalicznych wydarzeń?

Krzysztof Skiba ostro komentuje sprawę zakonnic z Jordanowa. "Gdzie jest państwo polskie!?"

Krzysztof Skiba dołączył do grona gwiazd, które postanowiły skomentować sensacyjny reportaż, który ujawnił prawdę do Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Muzyk opublikował obszerny post na social mediach i po raz kolejny nie krył swojego stanowczego zdania na temat wpływu kościoła katolickiego na polskie społeczeństwo

Zwrócił uwagę na fakt, że o tym, co działo się w Jordanowie, było wiadomo od dawna - prawdę na ten temat ujawniła lata temu Kora w swojej książce. 4-letnia Olga była maltretowana przez siostry prowadzące dom opieki, o czym pisaliśmy niedawno (tutaj).

Reklama

Według Krzysztofa Skiby kościół katolicki z jednej strony "walczy o nienarodzone dzieci" zaś z drugiej - pozwala na rozmaite nadużycia, o których na szczęście, coraz głośniej się mówi. Zszokowany muzyk nie może uwierzyć, że minęło 60 lat od czasu, gdy Kora była maltretowana w Jordanowie, a sprawy wyglądają tam nadal podobnie.

Skiba powołał się na kanadyjski przypadek rozprawienia się z problem nadużyć w kościele katolickim. W tym kraju ofiary mogą liczyć na wysokie zadośćuczynienia, co według muzyka powinno zostać wcielone w życie również w Polsce.

Zobacz też:

Kora też przeszła piekło u zakonnic z Jordanowa. Paulina Młynarska przypomina! "Znęcały się psychicznie..."

Kamil Sipowicz o wspomnieniach Kory z Jordanowa: To była destrukcja dla jej psychiki

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Skiba | Kora | DPS w Jordanowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy