Reklama
Reklama

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Zmarł w wieku 70 lat

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski, słynny aktor teatralny i filmowy. Informację potwierdzili reżyserzy teatralni. Znaliśmy go z ról między innymi w "Vabanku", "Kilerze", "Barwach szczęścia" czy "Pierwszej miłości". Kiersznowski odszedł w wieku 70 lat.

Krzysztof Kiersznowski zmarł w wieku 70 lat. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie teatru TM na Facebooku. Wybitnego aktora pożegnali koledzy z planu i współpracujący z nim reżyserzy. 

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski urodził się w 1950 roku. Widzowie pokochali go za rolę w kultowych filmach, takich jak: "Vabank" z 1981, "Wakacje z Madonną" z 1983, "Vabank II, czyli riposta" z 1984, "Kiler" z 1997, "Kiler-ów 2-óch" z 1999, "Cześć Tereska" z 2001. Pojawił także się w serialach takich jak "Barwy szczęścia", "Samo życie", "Blondynka" i "Kowalscy kontra Kowalscy". Grywał również w teatrze - kojarzony przede wszystkim z charakterystyczną aparycją, sam o sobie żartował że nie miał urody amanta. Mimo to wzbudzał ogromną sympatię widzów i z pewnością był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim filmie.

Kiersznowski wiele lat walczył z uzależnieniami. W 2015 w jednym z wywiadów powiedział, że rzucił zarówno alkohol, jak i palenie. W 2019 roku miał ciężki wypadek samochodowy, jego auto zostało całkowicie skasowane, a on sam trafił na kilka dni do szpitala.

Niestety nie miał też szczęścia w miłości. Kiersznowski był mężem Francuzki, Martin - z tego związku miał dwoje dzieci, Katarzynę Kiersznowską i Maksa Kiersznowskiego. 

Przez kilka lat Krzysztof Kiersznowski był związany z młodszą od siebie o 33 lata partnerką, czym wzbudzał sensację. Dwa lata temu zakończył jednak ten związek. Wolał poświęcać czas bliskim i rodzinie.

Reklama

Zobacz też:

Wzruszające! Krzysztof Kiersznowski ryzykuje życie, aby pomagać

To Marilyn Monroe, a nie Grace Kelly, miała zostać księżną Monako

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Tak przyjaciele żegnają aktora

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Kiersznowski
Reklama
Reklama
Reklama