Reklama
Reklama

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Gwiazdy żegnają przyjaciela

Krzysztof Kiersznowski, znany z ról między innymi w takich hitach jak "Kiler" czy "Vabank", zmarł w wieku 70 lat. O śmierci Kiersznowskiego poinformowali przyjaciele z teatru, a znani artyści którzy współpracowali z aktorem zamieszczają w sieci liczne wyrazy współczucia dla bliskich i szoku, że artysta odszedł niespodziewanie. Kondolencje zamieścili między innymi Ada Fijał, Adrianna Biedrzyńska czy Patryk Pniewski.

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski, jeden z bardziej charakterystycznych polskich aktorów. Aktor telewizyjny, teatralny i kinowy grał między innymi w obu częściach kultowego "Vabanku" i obu częściach hitowego "Kilera". Widzom seriali był znany między innymi z "Barw szczęścia" i "Pierwszej miłości". Ostatnio, w 2021 rok mogliśmy go oglądać w serialu komediowym Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy".

Przyjaciele, którzy współpracowali z Kiersznowskim, wydają się być zszokowani jego nagłym, przedwczesnym odejściem. W internecie pojawiło się wiele wpisów z kondolencjami.

Reklama

Kondolencje po śmierci Kiersznowskiego

Artystę pożegnali między innymi Tadeusz Chudecki, Ada Fijał czy Magdalena Schejbal.

W komentarzach pod wpisem Ady Fijał smutek wyrazili także Patryk Pniewski i Adrianna Biedrzyńska, która również zamieściła wpis na swoim profilu:
Również Olaf Lubaszenko pożegnał Krzysztofa Kiersznowskiego we wzruszających słowach.

Katarzyna Glinka zamieściła poruszający wpis, w którym przypomniała, że Kiersznowski grał w serialu jej ojca.

Pod jej wpisem pojawiło się również kilka komentarzy znanych osób, które były związane z Kiersznowskim.

Joanna Koroniewska pożegnała Kiersznowskiego w obszernym wpisie na swoim Instagramie. Przywołała w nim wspólne wspomnienie z Agnieszką Kotulanką, która zmarła w 2018 roku.

Magdalena Kajrowicz, czyli Kajra, żona Sławomira, również współpracowała z Krzysztofem Kiersznowskim i postanowiła poświęcić mu kilka słów.

Krzysztof Kiersznowski - życie i kariera

Krzysztof Kiersznowski urodził się w 26 listopada 1950 roku w Warszawie. Za miesiąc obchodziłby 71 urodziny.

Jego pierwsza duża rola to "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy w 1976 roku. Kiersznowski miał wtedy zaledwie 26 lat. Widzowie pokochali go za rolę w kultowych filmach, takich jak: "Vabank" z 1981, oraz ukochaną przez fanów komedii kreację Wąskiego w hicie "Kiler" z 1997, oraz jego kontynuacji - "Kiler-ów 2-óch" z 1999 roku. Był wielokrotnie nagradzany na swoje role filmowe, między innymi statuetkami Orłów w 2002 i 2007 roku.

Kiersznowski cieszył się też dużą popularnością na srebrnym ekranie. Grał w serialach "Barwy szczęścia", "Samo życie", "Blondynka". Jego ostatnia rola to epizod w komediowym serialu Polsatu - "Kowalscy kontra Kowalscy". Grywał również w teatrze - a właściwie w wielu teatrach, między innymi w Teatrze Polonia, Teatrze Rozmaitości, Teatrze Nowym w Łodzi.

Widzowie kojarzyli Krzysztofa Kiersznowskiego z charakterystyczną aparycją. Szczupły, wysoki i - jak sam o sobie dowcipkował - bez urody amanta. Do tego jako dziecko się jąkał! Ale pasja mamy, która marzyła by został aktorem, przezwyciężyła trudności. Mimo ról niezbyt sympatycznych, miał przychylności widzów i zyskał ogromną rozpoznawalność

Krzysztof Kiersznowski - całe życie walczył

Krzysztof Kiersznowski mimo wielu sukcesów zawodowych i ogromne popularności nie miał łatwego życia. Aktor przez wiele lat walczył z nałogami, czego nigdy nie ukrywał. W 2015 roku zapewniał, że zerwał ze wszystkimi używkami.

W 2019 roku w Warszawie miał wypadek samochodowy. Trafił na kilka dni do szpitala i wręcz otarł się o śmierć. Z jego auta niewiele zostało.

Całe życie szukał też miłości. Kiersznowski niestety mimo sukcesów zawodowych, w tej dziedzinie życia nie miał szczęścia... Był żonaty raz - z Francuzką Martin - z tego związku mieli dwoje dzieci, córkę Katarzynę Kiersznowską, która skończyła architekturę i syna - Maksa Kiersznowskiego, który jest asystentem na wydziale prawa. 

Krzysztof Kiersznowski był kilka lat związany z młodszą od siebie o 33 lata Katarzyną. Dwa lata temu związek się skończył, a Kiersznowski mówił w wywiadzie z Pomponikiem, że woli się poświęcić rodzinie i bliskim, spędzać czas z dziećmi i wnukami.

Zobacz także:

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Wzruszające! Krzysztof Kiersznowski ryzykuje życie, aby pomagać

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. W życiu przeszedł naprawdę wiele...

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy